| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Czwartkowa sesja ECB tematem dnia

Czwartkowa sesja ECB tematem dnia

Pozycja Portugalii staje się coraz bardziej niepewna. Wczoraj rating tego kraju obniżyła agencja Moody’s, przy czym nie jest ona odosobniona w swoich działaniach. Inwestorzy pozbywają się portugalskich obligacji, a rentowności 10-latek bliskie są przekroczenia 9 proc. Financial Times roznosi plotki, jakoby Lizbona znajdowała się w trakcie tajnych pertraktacji, dotyczących pomocy finansowej. Euro nie reaguje na problemy krajów PIIGS.

Silne zwyżki EUR/USD, w połączeniu z mocnym złotym, przełożyły się na spadek dolara poniżej bariery 2,80. Wsparcie można wskazać w okolicach 2,78, ale silne będzie dopiero na 2,75. Kluczowym rozgrywającym jest jednak eurodolar. Tym samym pobyt notowań USD/PLN poniżej 2,80 może być krótkotrwały. Niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu rynek spróbuje powrócić ponad 2,82.

Rynek połamał szczyt z listopada ur. na 1,4282. Jednocześnie doszło do naruszenia kluczowej linii trendu spadkowego, puszczonej od szczytu z 2008 r., która dzisiaj przebiegała w okolicach 1,4270. Teoretycznie rynek jest gotowy do dalszych, silnych wzrostów – można wskazywać tu na okolice 1,45. Niemniej, być może do czasu jutrzejszej decyzji ECB o stopach warto zastosować swoisty „filtr”, gdyż przebieg scenariusza w głównym komentarzu może być nieoczekiwany.
GBP/USD:

Popyt na funta imponuje, ale też nieco zastanawia, biorąc pod uwagę wcześniejsze wskazania na wskaźnikach. Obecnie dotarliśmy do silnej strefy oporu 1,6343-1,6401, której sforsowanie bez wcześniejszej korekty będzie trudne. W przypadku spadków silnym wsparciem powinny stać się okolice 1,6250.

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wzrost notowań eurodolara, w połączeniu z aprecjacją złotego, sprawił, że dolar potaniał do 2,80.
Wzrost notowań eurodolara, w połączeniu z aprecjacją złotego, sprawił, że dolar potaniał do 2,80.

Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….34.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Narkiewicz-Tarłowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »