REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mistrz menedżerów wybrany!

REKLAMA

REKLAMA

Zakończyły się I Mistrzostwa Polski Kadry Menedżerskiej programu Talent Club. Zawodnicy z całego kraju konkurowali ze sobą w eliminacjach regionalnych, a następnie w ogólnopolskim Finale o tytuł Mistrza Polski z zakresu wiedzy i kompetencji menedżerskich.

Czym charakteryzuje się dobry menedżer? Taki ktoś zwykle kojarzy nam się z osobą przedsiębiorczą i zdecydowaną, posiadającą pewien naturalny „talent” do zarządzania firmą i pracującymi w niej ludźmi. – To wszystko jest oczywiście bardzo ważne, lecz same predyspozycje nie uczynią z nikogo dobrego menedżera. Równie istotna jest wiedza, a także umiejętność łączenia informacji z wielu dziedzin oraz wykorzystywania ich w praktyce – przekonuje Jacek Bochenek, Dyrektor Generalny firmy Diners Club Polska, pomysłodawcy i organizatora Mistrzostw.

REKLAMA

REKLAMA

Sama inicjatywa była swego rodzaju fenomenem, bowiem po raz pierwszy zdarzyło się, że menedżerowie z całej Polski mieli okazję zmierzyć się między sobą i tym samym sprawdzić swoje predyspozycje do pełnienia stanowisk kierowniczych. Od 15 listopada do 31 grudnia 2010 roku odbyły się Eliminacje Regionalne.

REKLAMA

Jak się okazało, pomysł ten był strzałem w dziesiątkę, bowiem zainteresowanie Mistrzostwami było bardzo duże. Do etapu finalnego zakwalifikowali się oczywiście bezapelacyjnie najlepsi uczestnicy. Ścisły finał odbył się w dniach 24 stycznia – 01 lutego 2011 roku. 500 zawodników wypełniało specjalnie opracowany interdyscyplinarny test, który pozwolił na oszacowanie nie tylko ich predyspozycji menedżerskich, lecz także poziomu kompetencji w dziedzinach najbardziej przydatnych w codziennej pracy osoby zarządzającej firmą i personelem.

- Uczestnicy musieli się wykazać szczegółową wiedzą z wielu obszarów, takich jak finanse, marketing, ekonomia, prawo pracy, prawo cywilne i zarządzanie – zdradza prof. Witold Bielecki, zastępca rektora Akademii Leona Koźmińskiego. To właśnie wykładowcy tej uczelni przygotowali Interdyscyplinarny Test dla Finalistów, na który składało się 50 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Spośród czterech odpowiedzi na jedno pytanie, co najmniej jedna była fałszywa i co najmniej jedna prawdziwa, a dodatkową trudnością były punkty ujemne za niezaznaczenie wszystkich możliwych odpowiedzi. A jak trudne były same pytania? - Z pewnością do łatwych nie należały, ale staraliśmy się, by pytania nie były też nie do przejścia. Na pewno trzeba było mieć dużą wiedzę i to różnych obszarów, by znaleźć się w ścisłej czołówce najlepszych menedżerów, bo pytania miały charakter interdyscyplinarny – komentuje prof. Witold Bielecki, zastępca rektora Akademii Leona Koźmińskiego– Ale staraliśmy się, by pytania nie były też nie do przejścia. Bardziej liczyła się ich miarodajność i interdyscyplinarność.

Polecamy: Ile zarabia polski menedżer?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bez względu na to, jak trudne były pytania, z pewnością było o co walczyć. Wśród nagród, jakie powędrowały do osób, które najlepiej rozwiązały interdyscyplinarny test dla finalistów, znalazły się: pełne lub częściowe dofinansowanie studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego, szansa zbadania swoich talentów i predyspozycji w ramach Analizy Indywidualnej Extended DISC, audyt kariery przeprowadzony przez firmę Architekci Kariery, sesje coachingowe, które zaoferuje Morgan Brown Group, a dodatkowo dla Mistrza Polski Kadry Menedżerskiej - udział w sezonie zimowym 2011 w wyprawie narciarskiej z elitarnym Klubem Businessman Fun Club.

Ale przecież nie wyłącznie o wygraną tu chodziło - Zainteresowanie Mistrzostwami pokazało, że polscy menedżerowie chcą sprawdzać i podnosić swoje kwalifikacje – cieszy się Jacek Bochenek. Miejmy więc nadzieję, że podczas kolejnej edycji Mistrzostw przedstawiciele kadry menedżerskiej jeszcze tłumniej ruszą, by sprawdzić swoje kompetencje i przy okazji powalczyć o cenne nagrody!

Źródło: Talent Club

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    Nowe technologie pomogą ograniczyć marnowanie żywności?

    Każdy długi weekend czy święta to ogromne kolejki do marketów spożywczych. Polacy, pomimo wysokich cen, znów kupią więcej jedzenia niż potrzebują a duża część trafi na śmietnik. Niegospodarne podejście do żywności jest ogromnym wyzwaniem w obliczu zmian klimatycznych i coraz większego wysiłku, jaki trzeba będzie włożyć, by ją wyprodukować. Jak wykorzystać do tego nowa technologię? 

    REKLAMA

    Słowo "siostrzeństwo" w słownikach języka polskiego?

    Sondaż przeprowadzony przez Answear.LAB wskazuje  że ponad połowa kobiet uważa, że słowo „siostrzeństwo” powinno zostać wprowadzone do słowników języka polskiego. 97 proc. zauważa i docenia sukcesy kobiet.

    Rolnicy i pożyczka lombardowa - zmiana przepisów ustawy

    Sejm zmienił przepisy ustawy o pożyczce lombardowej. Przepisy nakazujące stosować do rolników ustawę o konsumenckiej pożyczce lombardowej zostały uchylone.

    REKLAMA