| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw

Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw

 Czy firma rozpoczynająca działalność ma realne szanse na otrzymanie kredytu na rozkręcenie biznesu? W jakich wypadkach jest to możliwe?

Kredyt inwestycyjny może otrzymać firma, która działa na rynku od minimum 12 miesięcy. Właściciele mikrofirm mogą przeznaczyć uzyskane środki na inwestycje w majątek trwały, np. zakup lokalu, restrukturyzację przedsiębiorstwa lub refinansowanie nakładów inwestycyjnych z poprzednich kredytów.

Standardowo banki wymagają od klientów wkładu własnego średnio na poziomie 20 proc. wartości inwestycji netto, przedstawienia biznesplanu i udokumentowania środków na VAT. Wkrótce klienci, którym zależy na tym, aby Bank sfinansował 100 proc. ich inwestycji wraz z podatkiem, będą mogli skorzystać z ubezpieczenia niskiego wkładu oraz Kredytu VAT w MultiBanku.

Firmy, które starają się o kredyt poniżej 1 mln zł w MultiBanku, nie muszą przedstawiać biznesplanu. Jako podstawowe zabezpieczenie kredytu bierzemy pod uwagę weksel własny in blanco, przewłaszczenie, zastaw lub hipotekę na przedmiocie inwestycji wraz z cesją praw z polisy ubezpieczenia. Przy ocenie zdolności kredytowej bardzo ważna jest dobra sytuacja ekonomiczno-finansowa firmy.

Czy z kredytu inwestycyjnego można sfinansować kupno nieruchomości, na przykład budynku na własną siedzibę?

W MultiBanku obserwujemy coraz większe zainteresowanie kredytami na sfinansowanie kupna nieruchomości. Kilka tygodni temu zgłosiła się do nas firma, która postanowiła wykupić nieruchomość, którą do tej pory wynajmowała.

Dzięki parametrom kredytu miesięczne raty były mniejsze od kosztów najmu. Zamiast 11 tys. zł miesięcznie firma płaci teraz niecałe 10 tys. zł i działa w biurze, które należy już do niej. Dodatkowym atutem jest możliwość amortyzowania nieruchomości.

Oprócz kredytów inwestycyjnych przedsiębiorcy mogą otrzymać wsparcie od MultiBanku w postaci pożyczek. Maksymalna kwota pożyczki to 50 tys. zł, a okres spłaty to 36 miesięcy.

Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przedsiębiorca może uzyskać trzymiesięczny okres karencji w spłacie rat kapitałowych. Zabezpieczenie pożyczki stanowi weksel własny in blanco wystawiony przez właściciela firmy.

Czy bank współpracuje z ubezpieczycielami? Czy proponujecie ubezpieczenie niskiego wkładu własnego?

Kolejnym nowym produktem MultiBanku jest pomostowe ubezpieczenie kredytu oraz ubezpieczenie niskiego wkładu dla kredytów zabezpieczonych hipoteką.

W ramach współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Allianz Polska oraz BRE Ubezpieczenia stworzyliśmy możliwość ubezpieczenia spłaty kredytu na czas przejściowy do chwili prawomocnego ustanowienia hipoteki. Oferta ta dotyczy zarówno kredytów inwestycyjnych, jak i kredytów w rachunku bieżącym zabezpieczonych hipoteką na nieruchomościach.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »