| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Oferta banków dla przedsiębiorstw

Oferta banków dla przedsiębiorstw

Spośród produktów depozytowych dla firm najwyżej oprocentowane są konta oszczędnościowe. Wybierając fundusze inwestycyjne właściciele firm powinni pamiętać, że jest to inwestycja o dłuższym czasie i większym ryzyku.

- Zasadą nadrzędną przy inwestycjach w fundusze jest określenie czasu, płynności, poziomów ryzyka oraz oczekiwanej stopy zwrotu. Mała firma może dokonać zakupu jednostek uczestnictwa funduszy po właściwym zdefiniowaniu celu takiej inwestycji. Zainwestowane w fundusze środki powinny stanowić nadwyżki, które według kierownictwa firmy z bardzo wysokim prawdopodobieństwem nie będą musiały zostać wykorzystane na inne cele w określonym z góry okresie trwania inwestycji - radzi Piotr Banasik, specjalista w departamencie centrum inwestycyjne Deutsche Bank PBC.

Jego zdaniem, jeśli inwestycja w fundusze nie należy do podstawowej działalności danej firmy, środki powinny być lokowane w produkty zapewniające dużą płynność i bezpieczeństwo - fundusze rynku pieniężnego i ewentualnie fundusze obligacji.

Produkty depozytowe dla małych firm

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

OPINIA

 

WOJCIECH BOCZOŃ

Bankier.pl

Tradycyjne lokaty mają dwie zasadnicze wady - zamrażają pieniądze na określony czas i wcale nie dają za wiele zarobić. Trzeba pamiętać, że zerwanie lokaty przed zadeklarowanym okresem skutkuje utratą odsetek. Kilka banków, m.in. ING Bank Śląski czy Kredyt Bank, ma w ofercie konta oszczędnościowe dla firm. To ciekawa propozycja, ponieważ z reguły depozyt jest wyżej oprocentowany od tradycyjnej lokaty, a na dodatek rachunek taki daje możliwość wypłaty środków w dowolnym momencie bez utraty wypracowanych odsetek. Niestety, takie produkty nie gwarantują wysokiego zarobku. Przedsiębiorca może liczyć maksymalnie na około 4 proc. Przy wyższych kwotach firma powinna zainteresować się możliwością inwestowania w bony skarbowe.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK