| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Wsparcie na ochronę własności przemysłowej

Wsparcie na ochronę własności przemysłowej

22 sierpnia br. rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu pilotażowego Wsparcie na ochronę własności przemysłowej. Wnioski można składać do 31 października 2007 r. do godziny 16.00. Instytucją odpowiedzialną za zarządzanie programem, opracowanie dokumentacji, przyjęcie i rozpatrzenie wniosków, zawarcie umów o dofinansowanie oraz ich rozliczenie i monitoring jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

- opłatami za zgłoszenie wynalazku w procedurze międzynarodowej na podstawie Konwencji o udzieleniu patentów europejskich, sporządzonej w Monachium 5 października 1973 r. (Dz.U. z 2004 r. Nr 79, poz. 737 z późn.zm.),

- opłatami za zgłoszenie wynalazku, znaku towarowego, wzoru przemysłowego lub wzoru użytkowego w krajowych, regionalnych lub międzynarodowych organach ochrony praw własności przemysłowej,

- opłatami za zgłoszenie znaku towarowego na podstawie rozporządzenia Rady (WE) nr 40/94 z 20 grudnia 1993 r. w sprawie wspólnotowego znaku towarowego (Dz.Urz. WE L 11 z 14.01.1994, str. 1 z późn.zm.),

- opłatami za zgłoszenie znaku towarowego na podstawie Porozumienia madryckiego o międzynarodowej rejestracji znaków z 14 kwietnia 1891 r. (Dz.U. z 1993 r. Nr 116, poz. 514 z późn.zm.) oraz Protokołu do Porozumienia madryckiego o międzynarodowej rejestracji znaków, sporządzonego w Madrycie 27 czerwca 1989 r. (Dz.U. z 2003 r. Nr 13, poz. 129),

- opłatami za zgłoszenie wzoru przemysłowego na podstawie rozporządzenia Rady (WE) nr 6/2002 z 12 grudnia 2001 r. w sprawie wzorów wspólnotowych (Dz.Urz. WE L 3 z 5.01.2002, str. 1).


Wnioski o udzielenie wsparcia mogą dotyczyć tylko jednego przedmiotu zgłoszenia. Istnieje natomiast możliwość ujęcia w jednym wniosku większej ilości zgłoszeń - czyli jeden wniosek może zawierać dowolną liczbę zgłoszeń tego samego przedmiotu do właściwych organów własności przemysłowej. Nie stworzono również ograniczeń odnośnie liczby wniosków składanych przez jednego przedsiębiorcę, pod warunkiem że każdy wniosek dotyczy innych wydatków kwalifikowanych lub innego przedmiotu zgłoszenia oraz spełnia kryteria programu.


Wnioski należy składać na formularzu właściwym dla programu, który - wraz z instrukcją wypełniania wniosku oraz listą niezbędnych załączników, znajduje się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości: www.parp.gov.pl.


Komplet dokumentów należy złożyć do PARP w zaklejonej kopercie, na której trzeba umieścić nazwę programu oraz pełną nazwę i adres siedziby wnioskodawcy. Wnioski można składać osobiście w siedzibie PARP od godz. 9.00-16.00 lub przesłać pocztą na adres:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

ul. Pańska 81/83

00-834 Warszawa

„Wsparcie na ochronę własności przemysłowej”


Wniosek powinien być złożony w oryginale wraz z wersją elektroniczną (na płycie CD lub dyskietce w formacie MS Word). Do wniosku trzeba dołączyć potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (dokument ten musi być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK