| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Pomoc nie tylko w razie awarii

Pomoc nie tylko w razie awarii

Posiadanie odpowiednio dobranej polisy assistance może zapewnić kierowcy i pasażerom pojazdu wszechstronną pomoc w trudnych sytuacjach. Polisa oferowana jest przez ubezpieczycieli bezpłatnie do ubezpieczenia OC i AC, ale często tylko w wariancie podstawowym.

W wariancie rozszerzonym ubezpieczenia assistance ubezpieczyciel oferuje dostarczenie paliwa w ilości pozwalającej na dojechanie do najbliższej czynnej stacji paliw, jeżeli brak paliwa uniemożliwia ubezpieczonemu kontynuację podróży pojazdem. Koszty paliwa poniesie jednak ubezpieczony.

Z kolei ubezpieczyciel nie będzie odpowiadał za brak możliwości sprowadzenia części zamiennych, za termin realizacji przesyłki oraz nie pokryje kosztów części zamiennych. Nie pokryje również kosztów pomocy, jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło na autostradzie, a ubezpieczony skorzystał z pomocy specjalnych służb drogowych niedziałających na zlecenie ubezpieczyciela.

W myśl ogólnych warunków ubezpieczenia assistance, za nieszczęśliwy wypadek uznaje się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, powstałe w związku z ruchem ubezpieczonego pojazdu, wsiadaniem i wysiadaniem z niego, naprawą na trasie ubezpieczonego pojazdu - w którego następstwie ubezpieczony niezależnie od swojej woli doznał trwałego uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarł.

W razie wystąpienia w okresie podróży poza granicami Polski nieszczęśliwego wypadku bądź nagłego zachorowania ubezpieczonego - ubezpieczyciel zapewni w zakresie i do wysokości określonej sumami ubezpieczenia dla poszczególnych wariantów ubezpieczenia informację i natychmiastową pomoc medyczną, hospitalizację, powrót pasażerów do miejsca zamieszkania w następstwie śmierci lub długotrwałej hospitalizacji kierowcy ubezpieczonego pojazdu, przewóz medyczny, dostarczenie niezbędnych lekarstw. Ubezpieczyciel w ramach wykupionego odpowiedniego wariantu ubezpieczenia może zorganizować i pokryć koszty wynagrodzenia kierowcy zawodowego w celu umożliwienia powrotu ubezpieczonego do miejsca zamieszkania, gdy w wyniku śmierci lub trwającej powyżej określonych dni hospitalizacji bądź niezdolności kierowcy do prowadzenia ubezpieczonego pojazdu, będącej wynikiem nieszczęśliwego wypadku - nie jest możliwe dalsze samodzielne kontynuowanie podróży ubezpieczonym pojazdem. Pomoc medyczna to również zorganizowanie i pokrycie kosztów powrotu do Polski dzieci poniżej 15 lat, które podróżowały z ubezpieczonym, kiedy nastąpił nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie powodujące hospitalizację ubezpieczonego. Ponadto pomoc medyczna może także polegać na załatwieniu wszelkich formalności i pokrycie kosztów związanych z przewiezieniem zwłok lub prochów ubezpieczonego do miejsca jego pochówku w Polsce, z wyłączeniem wydatków związanych z kremacją, pogrzebem i pochówkiem.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Prawo Przedsiębiorcy

Zdjęcia


Serwis Inforlex RODO 3 m-ce + książka RODO dla księgowych i biur rachunkowych198.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Polak

Ekspert

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK