| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zamówienia publiczne > Udzielanie zamówień > Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach – kto musi złożyć?

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach – kto musi złożyć?

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach można złożyć najpóźniej do 1 marca. Dowiedz się kto ma obowiązek złożenia rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach.

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach składane jest do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych.

Kto ma złożyć sprawozdanie

Zgodnie z ustawą zamawiający ma obowiązek sporządzić roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach oraz przekazać je  Prezesowi Urzędu w terminie do dnia 1 marca każdego roku następującego po roku, którego dotyczy sprawozdanie.

Do złożenia sprawozdania zobowiązane są podmioty, które udzieliły zamówień o wartości powyżej 14.000 EUR. Kwota ta odnosi się do zamówień udzielonych w roku poprzedzającym rok składani sprawozdania. Wobec tego jeżeli wartość zamówień nie przekroczyła 14.000 EUR obowiązek sprawozdawczy nie działa.

Należy pamiętać, że również ci spośród zamawiających, którzy nie udzielili zamówień w ogóle nie są obciążeni obowiązkiem sprawozdawczym.

W związku z określonymi limitami, w sprawozdaniu nie należy wyszczególniać zamówień o wartości powyżej 6.000 EUR ale nieprzekraczających wartości 14.000 EUR.

Polecamy: Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach do 1 marca 2012

Kiedy złożyć sprawozdanie

Sprawozdanie jest powinno zostać przesłane do 1 marca roku następującego roku, którego ono dotyczy. Sprawozdanie składane jest na ręce Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych  z wykorzystaniem elektronicznego formularza.  

Polecamy: Opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane - wymogi

Sprawozdanie obejmuje rok kalendarzowy. Oznacza to, że informacje zamieszczone w sprawozdaniu powinny dotyczyć zamówień udzielonych od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia roku sprawozdawczego.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK