| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zamówienia publiczne > Udzielanie zamówień > Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach – kto musi złożyć?

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach – kto musi złożyć?

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach można złożyć najpóźniej do 1 marca. Dowiedz się kto ma obowiązek złożenia rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach.

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach

Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach składane jest do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych.

Kto ma złożyć sprawozdanie

Zgodnie z ustawą zamawiający ma obowiązek sporządzić roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach oraz przekazać je  Prezesowi Urzędu w terminie do dnia 1 marca każdego roku następującego po roku, którego dotyczy sprawozdanie.

Do złożenia sprawozdania zobowiązane są podmioty, które udzieliły zamówień o wartości powyżej 14.000 EUR. Kwota ta odnosi się do zamówień udzielonych w roku poprzedzającym rok składani sprawozdania. Wobec tego jeżeli wartość zamówień nie przekroczyła 14.000 EUR obowiązek sprawozdawczy nie działa.

Należy pamiętać, że również ci spośród zamawiających, którzy nie udzielili zamówień w ogóle nie są obciążeni obowiązkiem sprawozdawczym.

W związku z określonymi limitami, w sprawozdaniu nie należy wyszczególniać zamówień o wartości powyżej 6.000 EUR ale nieprzekraczających wartości 14.000 EUR.

Polecamy: Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach do 1 marca 2012

Kiedy złożyć sprawozdanie

Sprawozdanie jest powinno zostać przesłane do 1 marca roku następującego roku, którego ono dotyczy. Sprawozdanie składane jest na ręce Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych  z wykorzystaniem elektronicznego formularza.  

Polecamy: Opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane - wymogi

Sprawozdanie obejmuje rok kalendarzowy. Oznacza to, że informacje zamieszczone w sprawozdaniu powinny dotyczyć zamówień udzielonych od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia roku sprawozdawczego.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PRACUJ W UNII

wszystko o pracy w Unii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK