| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zamówienia publiczne > ABC zamówień publicznych > Przelicznik euro do zamówień publicznych 2012

Przelicznik euro do zamówień publicznych 2012

Od 1 stycznia 2012 roku obowiązuje nowy przelicznik z euro na złote do zamówień publicznych. Ile wynosi nowy średni kurs złotego w zamówieniach publicznych?

Dotychczasowe wartości progów unijnych na potrzeby zamówień publicznych obowiązywały od 1 stycznia 2010 roku. Od 1 stycznia 2012 roku wartości progów unijnych zostały podniesione. Zmienił się także przelicznik z euro na złote.

Dotychczasowy średni kurs złotego do euro został ustalony na poziomie 3,8390. Od 1 stycznia 2012 roku przelicznik z euro na złote na potrzeby zamówień publicznych wynosi 4,0196.

Polecamy: Progi unijne w zamówieniach publicznych 2012

Zgodnie natomiast z treścią rozporządzenia w sprawie kwot wartości zamówień oraz konkursów progi unijne od 1 stycznia 2012 wynoszą dla zamówień:

 1. udzielanych przez zamawiających z sektora finansów publicznych, w rozumieniu przepisów o finansach publicznych, z wyłączeniem uczelni publicznych, państwowych instytucji kultury, państwowych instytucji filmowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz ich związków, jednostek sektora finansów publicznych, dla których organem założycielskim lub nadzorującym jest jednostka samorządu terytorialnego, a także udzielanych przez zamawiających będących państwowymi jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej:
  1. 130.000 euro - dla dostaw lub usług,
  2. 5.000.000 euro - dla robót budowlanych;
 2. udzielanych przez zamawiających innych niż wyżej wymienieni, z wyjątkiem zamówień sektorowych:
  1. 200.000 euro - dla dostaw lub usług,
  2. 5.000.000 euro - dla robót budowlanych.
 3. sektorowych:
  1. 400.000 euro - dla dostaw lub usług,
  2. 5.000.000 euro - dla robót budowlanych.
 4. dla konkursów:
  1. przeprowadzanych przez zamawiających sektora finansów publicznych, w rozumieniu przepisów o finansach publicznych, z wyłączeniem uczelni publicznych, państwowych instytucji kultury, państwowych instytucji filmowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz ich związków, jednostek sektora finansów publicznych, dla których organem założycielskim lub nadzorującym jest jednostka samorządu terytorialnego, a także udzielanych przez zamawiających będących państwowymi jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej - 130.000 euro;
  2. przeprowadzanych przez zamawiających innych niż wyżej wymienieni i nieprzeprowadzanych przez zamawiających udzielających zamówień sektorowych - 200.000 euro;
  3. przeprowadzanych przez zamawiających udzielających zamówień sektorowych - 400.000 euro.

Polecamy: Jak ustalić wartość przedmiotu zamówienia?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Galt

Prawo, podatki, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK