| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zamówienia publiczne > ABC zamówień publicznych > Czy wiesz jakie są strony umowy o zamówienia publiczne?

Czy wiesz jakie są strony umowy o zamówienia publiczne?

Zamówienia publiczne to odpłatne umowy, które są zawierane między zamawiającym a wykonawcą, w przypadku, gdy ich przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane.

 Zamówienia publiczne pozwalają na realizowanie zróżnicowanych prac na rzecz organów prawa publicznego. Kwestie dotyczące zamówień publicznych uregulowane są w ustawie prawo zamówień publicznych z 2004 roku.

Wskazuje ona trzy rodzaje oferty: ofertę najkorzystniejszą, , ofertrtę częściową (odnosi się do wykonania części robót wchodzących w skład zamówienia publicznego), ofertę wariantową (zawiera inny wariant wykonania robót niż określony w zamówieniu).

W przypadku zawarcia umowy w przedmiocie zamówień publicznych mamy do czynienia z dwoma stronami. Jedną z nich jest wykonawca, a drugą zamawiający. Jakie podmioty mogą uzyskać status poszczególnych stron wskazuje sama ustawa .

Polecamy: Opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane - wymogi

Wykonawcą może być osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadającą osobowości prawnej, która ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, dokonała złożenia oferty lub zawarcia umowy w sprawie tego zamówienia;

Zamawiającym jest z również osobę fizyczną, osobę prawną albo jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej obowiązaną, ale nie ubiegająca się o zamówienie, lecz zobowiązana do stosowania ustawy.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz jakie są strony umowy o zamówienia publiczne?
Czy wiesz jakie są strony umowy o zamówienia publiczne?

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Usługi Finansowe Dariusz Kozłowski Piotr Krysztofiak Spółka Cywilna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK