| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zamówienia publiczne > ABC zamówień publicznych > Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego podlega zarówno regulacjom ustawowym jak i pozaustawowym na zasadzie odesłania zawartego w prawie zamówień publicznych.

Zamówienia publiczne to odpłatne umowy, które są zawierane między zamawiającym a wykonawcą, w przypadku, gdy ich przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane.

Zróżnicowane regulacje prawne postępowania przejawiają się w braku zastosowania przepisów o terminach składania wniosków, ofert, a także żądania wadium i wymogu złożenia określonych dokumentów, w stosunku do zamówień, których przedmiotem nie są usługi o charakterze priorytetowym.

Polecamy: Kryterium serwisu w ocenie ofert w zamówieniach publicznych?

W odniesieniu do określonych grup zamówień zamawiającemu przysługuje uprawnienie wszczęcia postępowania w drodze negocjacji bez ogłoszenia lub w trybie zamówienia z wolnej ręki. Szczególnie sytuacja taka będzie miała miejsce w odniesieniu do sytuacji, gdy zastosowanie innego trybu (innej drogi) mogłoby spowodować, że wystąpi co najmniej jedna z okoliczności takich jak: naruszenie zasad zamierzonego oraz ekonomicznego i efektywnie funkcjonującego dokonywania wydatków; naruszenie zasad ponoszenia kosztów w ramach wysokości i w terminów wynikających z wcześniej zaciągniętych zobowiązań; powstanie straty w mieniu mającym charakter publiczny; uniemożliwienie wykonywania zadań zgodnie z terminem.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?
Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Chmiel Kancelaria Radcy Prawnego

Piotr Chmiel - Kancelaria Radcy Prawnego z Rzeszowa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK