| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zamówienia publiczne > ABC zamówień publicznych > Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego podlega zarówno regulacjom ustawowym jak i pozaustawowym na zasadzie odesłania zawartego w prawie zamówień publicznych.

Zamówienia publiczne to odpłatne umowy, które są zawierane między zamawiającym a wykonawcą, w przypadku, gdy ich przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane.

Zróżnicowane regulacje prawne postępowania przejawiają się w braku zastosowania przepisów o terminach składania wniosków, ofert, a także żądania wadium i wymogu złożenia określonych dokumentów, w stosunku do zamówień, których przedmiotem nie są usługi o charakterze priorytetowym.

Polecamy: Kryterium serwisu w ocenie ofert w zamówieniach publicznych?

W odniesieniu do określonych grup zamówień zamawiającemu przysługuje uprawnienie wszczęcia postępowania w drodze negocjacji bez ogłoszenia lub w trybie zamówienia z wolnej ręki. Szczególnie sytuacja taka będzie miała miejsce w odniesieniu do sytuacji, gdy zastosowanie innego trybu (innej drogi) mogłoby spowodować, że wystąpi co najmniej jedna z okoliczności takich jak: naruszenie zasad zamierzonego oraz ekonomicznego i efektywnie funkcjonującego dokonywania wydatków; naruszenie zasad ponoszenia kosztów w ramach wysokości i w terminów wynikających z wcześniej zaciągniętych zobowiązań; powstanie straty w mieniu mającym charakter publiczny; uniemożliwienie wykonywania zadań zgodnie z terminem.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?
Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Grymel

Prawnik, specjalista prawa rodzinnego i gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »