| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zamówienia publiczne > ABC zamówień publicznych > Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego podlega zarówno regulacjom ustawowym jak i pozaustawowym na zasadzie odesłania zawartego w prawie zamówień publicznych.

Zamówienia publiczne to odpłatne umowy, które są zawierane między zamawiającym a wykonawcą, w przypadku, gdy ich przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane.

Zróżnicowane regulacje prawne postępowania przejawiają się w braku zastosowania przepisów o terminach składania wniosków, ofert, a także żądania wadium i wymogu złożenia określonych dokumentów, w stosunku do zamówień, których przedmiotem nie są usługi o charakterze priorytetowym.

Polecamy: Kryterium serwisu w ocenie ofert w zamówieniach publicznych?

W odniesieniu do określonych grup zamówień zamawiającemu przysługuje uprawnienie wszczęcia postępowania w drodze negocjacji bez ogłoszenia lub w trybie zamówienia z wolnej ręki. Szczególnie sytuacja taka będzie miała miejsce w odniesieniu do sytuacji, gdy zastosowanie innego trybu (innej drogi) mogłoby spowodować, że wystąpi co najmniej jedna z okoliczności takich jak: naruszenie zasad zamierzonego oraz ekonomicznego i efektywnie funkcjonującego dokonywania wydatków; naruszenie zasad ponoszenia kosztów w ramach wysokości i w terminów wynikających z wcześniej zaciągniętych zobowiązań; powstanie straty w mieniu mającym charakter publiczny; uniemożliwienie wykonywania zadań zgodnie z terminem.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?
Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Gugała

Krzysztof Gugała Ekspert w dziedzinie HR, ze specjalizacją w systemach wynagradzania, Prezes Zarządu w IDEA! Human Capital – we współpracy z Towers Watson Data Services EMEA. W branży HRM pracuje od dwudziestu sześciu lat, łącząc perspektywę doradcy, eksperta i menedżera. Posiada rozległe doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu strategii personalnych i systemów wspierających zarządzanie kapitałem społecznym, w szczególności systemów wynagrodzeń. Kierował projektami obejmującymi opisywanie stanowisk, wartościowanie, projektowanie polityk płacy zasadniczej i zmiennej oraz świadczeń, m.in. dla PGNiG SA, , TVN, Wyborowa SA, Tramwaje Warszawskie i kilkadziesiąt innych. Projektuje i realizuje unikalne na polskim rynku badania rynkowe w zakresie wynagrodzeń . Autor wielu publikacji w prasie specjalistycznej (m.in. HBR Polska, Personel, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi) oraz współautor książki „Budowanie pomiar kapitału ludzkiego w organizacji”. Od 2010 prowadzi zajęcia z controllingu personalnego, benchmarkingu wynagrodzeń i systemów motywacyjnych na Akademii Leona Koźmińskiego i we Francuskim Instytucie Zarządzania

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK