| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Zakład pogrzebowy > Zakład pogrzebowy – pomysł na biznes

Zakład pogrzebowy – pomysł na biznes

Decydując się na założenie zakładu pogrzebowego nie musisz ubiegać się o pozwolenie, zezwolenie lub koncesję. Ustawodawca pozostawił przedsiębiorcom swobodę w zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług pogrzebowych.

Dowiedz się jaki jest popyt

Planując prowadzenie zakładu pogrzebowego powinieneś ustalić jaki w danej miejscowości jest popyt na tego typu usługi. Każda branża rządzi się prawami rynkowymi, dlatego nie zapominaj, że pomysł na sukces może przerodzić się w sposób na szybkie bankructwo. Sięgnij po miejskie statystyki, dowiedz się jaka jest śmiertelność wśród ludności. Pomyśl jakie dodatkowe usługi, poza podstawowymi związanymi z pogrzebem, mógłbyś świadczyć.

Polecamy: Jak założyć firmę?

19,90 złFaktury 2014 - PDF

Zbadaj konkurencję

Największym wyzwaniem w branży jest rywalizacja z konkurencją. Bo tej nie brakuje. Ocena sytuacji rynkowej wymagać będzie zapoznania się z ofertą i cennikiem przyszłej konkurencji. Dobrym sposobem na skuteczne zapoznanie się z usługami innych firm jest przygotowanie zestawienia cen i rodzajów usług przez nie świadczonych. Przeanalizuj stawki, zadzwoń do znanych zakładów i próbuj negocjować  oferty ceny. Dzięki temu poznasz rzeczywiste kwoty zawieranych transakcji.

Po zbadaniu konkurencji działającej na lokalnym rynku możesz zaproponować swoim przyszłym klientom usługi, których brakuje w ofercie innych firm. Warto mieć świadomość, że biznes pogrzebowy cechuje się specyfiką stanu emocjonalnego klientów. Osoby decydujące na usługi wolą skorzystać z pakietu świadczeń jednej firmy niż decydować się na jednoczesne poszukiwania u kilku różnych przedsiębiorców. Liczy się oszczędność czasu i emocji.

Polecamy: Jakiego dnia opłaca się założyć działalność gospodarczą?

Oceń zdolność finansową

Jednym z najważniejszych kroków podczas otwierania nowej firmy jest przygotowanie założeń finansowych. Na przekroczenie progu rentowności w branży pogrzebowej można czekać nawet kilka miesięcy. Dlatego warto pamiętać, aby wybrać niedrogi lokal oraz ograniczyć koszty związane z zakupem karawanu.

Polecamy: Od karawanu odliczysz pełny VAT

Przygotuj biznesplan

Po zebraniu podstawowych danych dotyczących popytu, konkurencji i możliwości finansowych pora sporządzić biznesplan i przystąpić do działania.

avatar

2014-07-04 11:36 Zgłoś

Tak, zgadzam się z przedmówcą, przede wszystkim empatia, to jest najważniejsze w prowadzeniu tego biznesu i traktowanie każdego klienta indywidualnie. Nie ma mowy o rutynie i masówce, zdzieraniu pieniędzy i bazowaniu na ludzkim nieszczęściu. Znam zakład, ktróry spełnia wszystkie te kryteria i dlatego właśnie tak długo jest na rynku moim zdaniem: http://www.orkus.com.pl/

avatar

2014-07-04 11:14 Zgłoś

tak, ale na to trzeba mieć pieniądze i empatię dla ludzi i ich zmarłych bliskich, czyli nie nastawiać się na czystą kasę! Ja miałam okazję organizować tu pogrzeb: http://www.gloria.wroc.pl/ i oby więcej takich zakładów powstawało!

avatar

2014-07-04 10:53 Zgłoś

ja też o tym mysłałąmn...

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP22
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Sylwia Konik

Współwłaściciel Recrutamos, Konsultant projektów Direct Search/Executive Search

Zostań ekspertem Infor.pl »