Wybierz branżę i znajdź firmę odpowiadającą Twoim potrzebom.
szukana fraza 
 
 
Strona 1 z 2 

Szkoła językowa – biznes plan

Zobacz artykuły na temat:branże-biznesplan

Na początku planowania swojej działalności pomyśl o przygotowaniu biznes planu. Takie postępowanie pozwoli uniknąć Ci kilku ewentualnych błędów a przede wszystkim ochroni Cię przed złym zainwestowaniem pieniędzy.

Biznes plan na szkołę językową
Biznes plan na szkołę językową

Przygotowanie biznes planu twojej szkoły językowej zmusi Cię do oceny rynku na jaki chcesz wejść, sprawdzenia konkurencji i przemyślenia ewentualnych możliwości osiągnięcia sukcesu Twojego przedsięwzięcia. A więc do dzieła.

Jak powinien wyglądać biznes plan?

Dobry biznes plan powinien być napisany jasno, zwięźle i realistycznie.

Zwięzłość

Napisany tekst uważnie przeczytaj i skróć wszystko co się da. Pomyśl o tym, że gdyby była konieczność wzięcia kredytu z banku w biznes planie powinno być jedynie to o czym ewentualny doradca kredytowy powinien zostać niezbędnie poinformowany.

Jeśli rzeczywiście będziesz się ubiegał o kredyt, to biznes plan będzie jednym z niezbędnych dokumentów, które będziesz musiał przedstawić w banku. A więc nas wszelki wypadek od razu zrób to dobrze!

Logika 

Przedstawiane pomysły opisz tak aby tworzyły logiczną całość. Czytając musisz mieć pewność, że to co napisałeś w jednym akapicie płynnie przechodzi w treść tego, co jest w następnym akapicie (jeśli nie jesteś pewien swojej, oceny poproś kogoś o przeczytanie i opinię).

Realizm

Nie koloryzuj opisując swoje plany. Oceń realnie swoje szanse i możliwości jakie daje Ci założenie szkoły tańca.

Liczby

Pamiętaj, że doradca kredytowy myśli kategoriami liczb. Słowa nie zrobią na nim zbyt dużego wrażenia, chyba że zostaną poparte konkretnymi i tam gdzie to możliwe w miarę dokładnymi wyliczeniami.
Poza tym dokonane wyliczenia będą Ci niezmiernie potrzebne aby zorientować się co możesz zrobić, od czego zacząć a przełożyć na później.

Liczba komentarzy:
dodano: 2012-08-06 18:37 przez:lingwistka
ludzie czy wy myslicie chociaż trochę? przecież to jest przykładowy plan, informacje w nim zawarte nie są istotne, ponieważ bez względu na branżę każdy plan ma mniej więcej taką formę i o to właśnie chodzi. Jak chcecie gotowy plan mądrale to sobie idźćie do specjalisty i zapłaćcie (to chyba najlepsza opcja w tym wypadku przy tak 'wysokim' IQ)
dodano: 2010-01-28 14:16 przez:aga
jaki związek maja kosmetyki ze szkołą językową??
dodano: 2009-12-29 19:05 przez:bronek
alanick - to ma być analiza SWOT nie SWAT kołeczku :)
dodano: 2009-12-08 16:57 przez:gosc
- zatrudnionych będzie 18 osób
- na wynagrodzenie pracowników 12 tys. zł
- Dość wysokie zarobki pracowników

czy to jest jakis zart ? no pytam sie ...
dodano: 2009-11-13 00:40 przez:alanick
Czy ten atykuł pisała trójkowa studentka? Z takimi założeniami w biznesplanie nie wróżę firmie dlugiego istnienia na rynku... Za analizę SWAT niestety pała!
Zamów darmowy newsletter

Niezbędnik »

Składki ZUS przedsiębiorcówBaza urzędów gmin
Kalkulator milioneraLeasing a kredyt

Społeczność

Ekspert Infor.pl

Krzysztof Stefanowicz

Dyrektor Zespołu ds. Cła i Akcyzy w KPMG
ZOSTAŃ NASZYM EKSPERTEM