| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Sklep spożywczy > Sklep ze zdrową żywnością

Sklep ze zdrową żywnością

Sprzedaż zdrowej żywności to na świecie i również w Polsce jedna z lepiej rozwijających się branż. Ludzie są coraz bardziej świadomi szkodliwości chemii w żywieniu i pragną coraz lepiej i zdrowiej odżywiać się. Nie tylko wegetarianie chcą mieć na stole naturalne i ekologiczne produkty.

W zamian franczyzobiorca korzysta ze sprawdzonego know-how, z PR i reklamy firmy, otrzymuje podręcznik franczyzbiorcy. Franczyzodawca obiecuje zwrot inwestycji po roku, najwyżej dwóch.

Trzeba pamiętać, że wraz z asortymentem franczyzobiorca otrzymuje wiedzę na temat produktów, profesjonalnej obsługi klienta i zasad zdrowego trybu życia. Taka wiedza może zdecydować o powodzeniu lub nie przedsięwzięcia.

Polecamy serwis: Franczyza

Unia Europejska

Otwierając sklep z żywnością ekologiczną należy szczególną uwagę zwrócić na jakość oferowanych produktów. Zdecydowanie zadowolenie klientów z wysokiej jakości, dobrych produktów zrekompensuje chociaż częściowo wyższe ceny w naszym sklepie.

Warto więc zwrócić uwagę, że Unia Europejska uregulowała kwestie dotyczące produkcji i dystrybucji żywności ekologicznej wydając rozporządzenie Rady (WE) nr 834/2007 z dnia 28 czerwca 2007 r. w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych (Dz. Urz. UE L 189 z 20.7.2007 r., s. 1). Informacja ta jest o tyle istotna, że rozporządzenie to daje możliwość producentom żywności ekologicznej uzyskiwanie certyfikatów jakości, dających określone gwarancje jakości sprzedającym. Warto więc zwrócić uwagę szukając towarów do naszego sklepu skąd one pochodzą.

Inne wymagania

Otwierając sklep z żywnością ekologiczną trzeba też pamiętać o kasie fiskalnej, są do tego zobowiązani wszyscy prowadzący sprzedaż dla klienta detalicznego, na której będą drukowane paragony, można ewentualnie kupić wagę z drukarką ale wówczas może to być wydatek rzędu 3,5-4,5 tys. zł.

Otwierając sklep trzeba też pamiętać o jego wyposażeniu, odpowiednich, regałach, meblach. Poniżej podano kilka przykładowych stron oferujących meble sklepowe. Zapoznanie się z nimi da pewne rozeznanie w jakości i kosztach.

Kilka przykładowych stron oferujących meble sklepowe:
www.wanzl.pl
www.norco.pl
www.dlasklepu.pl
www.trapez-sc.pl
www.jaro.home.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK