| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Sklep odzieżowy > Jak otworzyć sklep odzieżowy - lokal

Jak otworzyć sklep odzieżowy - lokal


Gdy kwestie formalne masz już dopięte na ostatni guzik, a twój architekt dostarczył Ci projekt sklepu, najwyższa pora na finalizację twoich marzeń.

Umebluj sklep

Zgodnie z projektem architektonicznym musisz zamówić odpowiednie meble na salę sprzedaży, na zaplecze, do przymierzalni (stanowiska kasowe, wieszaki, konstrukcje ścienne, półki, stoły, na których ułożone będą ubrania, lustra itd.). Gdy meble zostaną już dostarczone, należy je ustawić według projektu sklepu. I tu bardzo ważne już na etapie tworzenia projektu jest takie rozplanowanie mebli, żeby pozwalało na swobodne, przejrzyste przemieszczanie się klienta między różnymi konstrukcjami z ubraniami, a także łatwy dostęp do artykułów (półki umieszczone niezbyt wysoko). Niezwykle istotna jest też prosta ścieżka między meblami prowadząca do kas czy przymierzalni, które powinny być usytuowane w widocznym dla klienta miejscu.

Zleć instalację i fiskalizację kas

W Polsce jest obowiązek używania kas fiskalnych w pewnych obszarach działalności gospodarczej i w przypadku sklepu jesteś właśnie zobligowany do złożenia do Urzędu Skarbowego pisemnego zgłoszenia o liczbie kas rejestrujących i miejscu ich użytkowania przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania sprzedaży. Następnym krokiem jest zlecenie instalacji i fiskalizacji kas firmie zajmującej się obsługą i serwisowaniem drukarek fiskalnych.

I na koniec już po oficjalnym otwarciu i pierwszej sprzedaży zarejestrowanej na kasie fiskalnej trzeba zgłosić te kasy bądź jedną kasę (wybór ilości kas należy do ciebie; jest on uzależniony od potrzeb i wielkości twojego sklepu) w terminie 7 dni od dnia jej/ich fiskalizacji do właściwego urzędu skarbowego w celu otrzymania numeru ewidencyjnego kasy.

Zaopatrz sklep w towar

I wreszcie dostarczenie odzieży i jej właściwe rozplanowanie w przestrzeni sklepowej. Niezwykle ważny jest przejrzysty podział według panujących trendów i kolorystyki na poszczególnych meblach w sklepie, a także wyeksponowanie gotowych dla klientów połączeń stylowych. Jeśli wywiążesz się z tych wszystkich warunków, nie opędzisz się od klientów przy kasie. Sukces murowany! Powodzenia!

Polecamy: Jak założyć second hand

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK