| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Pizzeria > Pomysł na biznes – pizza na telefon

Pomysł na biznes – pizza na telefon

Podczas zakładania własnej działalności, największy problem stanowi wybór lokalu. W przypadku pizzerii musi on być odpowiednio dostosowany pod względem gastronomicznym, aby ulokować niezbędny sprzęt oraz pod względem restauracyjnym z miejscem dla gości. Coraz popularniejsze stają się zatem pizze na telefon. W jaki sposób założyć taką działalność?

Koszty związane ze sprzętem gastronomicznym

Założenie pizzerii czy w formie restauracyjnej, czy też w formie ekspresowej wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów na zakup, wynajem bądź leasing sprzętu gastronomicznego. Ostatni sposób nabycia sprzętu jest najbardziej popularny wśród początkujących przedsiębiorców bądź osób z ograniczonym kapitałem początkowym czy też kredytem. Zakładając pizzerię warto zastanowić się nad zastosowaniem leasingu operacyjnego. Jest to najbardziej korzystna forma, gdyż raty leasingowe stanowią koszty uzyskania przychodu. Dodatkowo sprzęt można leasingować bez konieczności jego zakupu oraz można odliczyć 100% VAT od umowy leasingu. Umowę leasingową można zawrzeć zarówno na sprzęt gastronomiczny, urządzenia chłodnicze, jak również na meble restauracyjne. Każda firma leasingująca przewiduje inny okres trwania umowy. Często okres trwania leasingu ustalany jest dla poszczególnych rodzajów sprzętu.

Podsumowując, pizzeria na telefon stanowi atrakcyjną formę podejmowania działalności, gdyż nie wymaga poniesienia tak dużych kosztów, jak w przypadku zwykłej pizzerii. Dodatkowo są znacznie niższe koszty zatrudnienia a lokal pizzerii nie musi spełniać tak rygorystycznych wymogów, jak w przypadku restauracji.

Umowa franczyzy

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Prawo i Logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK