| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Pizzeria > Pizzeria - lokal

Pizzeria - lokal

Najlepszym miejscem na tego typu biznes jest centrum miasta (rynek), główna ulica miasta (osiedla), deptak czy centrum handlowe.

Odpowiednie wyposażenie lokalu

Najważniejszym i niezbędnym sprzętem w Twojej pizzerii będzie piec do pieczenia pizzy. Najbardziej popularne są piece elektryczne, ale możliwe jest też wybudowanie pieca opalanego drewnem.
Piece elektryczne są jedno lub dwukomorowe. W piecach dwukomorowych każda komora ma osobne termostaty, wyłączniki prądu i wewnętrzne oświetlenie.
Piece opalane węglem budowane są z cegły. Ich producenci zwykle proponują różne miejsca ich wybudowania (w rogu pomieszczenia, przy ścianie, ale też na środku sali). Pamiętaj jednak, że takie piece są droższe od elektrycznych.

Przed zakupem, sprawdź koniecznie oferty kilku firm zanim zdecydujesz się na konkretnego dostawcę. Wyposażenie pizzerii nie jest tanie, a inwestycja ta do jej otwarcia jest konieczna.

Pizzerię trzeba też wyposażyć w odpowiednie stoły do produkcji pizzy, łopaty wsadowe, okapy wentylacyjne, formy do wypieku oraz pudełka do transportu (jeśli pizza będzie dostarczana na wynos bądź każdy kto będzie chciał, pizzę weźmie ze sobą).

Na przykład Firma Roma z Krakowa - wytwórca pieców - ma w swojej ofercie piece do pizzy ale też przybory kuchenne, naczynia kuchenne, akcesoria stołowe i barmańskie, cukiernicze i inne. Firma oferuje kompleksowe wyposażenie pizzerii. Pomaga na etapie projektowania, doboru urządzeń zagospodarowania, zaplecza kuchennego, wyposażenia kuchni oraz sal przeznaczonych do konsumpcji. Firma zapewnia też obsługę serwisową.
Firma ponadto organizuje szkolenia oraz prowadzi doradztwo, profesjonalne kursy przygotowawcze pizze rów oraz oferuje pomoc w otwarciu pizzerii. Szkolenia odbywają się w Krakowie. Trwają dwa dni i kosztują za jedną osobę 1220 zł.

www.piecedopizzy.pl
www.mmgastro.eu
www.jggastro.pl
www.gastroakcesoria.pl

Meble

Wyposażając swoją pizzerię pamiętaj również o wygodnych i praktycznych meblach. Twoi klienci aby zjeść w miłej atmosferze muszą też wygodnie siedzieć, wówczas na pewno wyjdą od Ciebie zadowoleni.

www.contract.kler.pl
www.szron.com.pl
www.kataloghoreca.makro.pl
www.go-in.pl

Przepisy przeciwpożarowe

Wymogi bezpieczeństwa pożarowego określa wspomniane już rozporządzenie ministra infrastruktury w z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690) (link do rozporządzenia dział VI. Bezpieczeństwo pożarowe). Rozporządzenia określa wymogi bezpieczeństwa, zasady dotyczące dróg ewakuacyjnych, wymagania przeciwpożarowe dla elementów wykończenia wnętrz i wyposażenia stałego.

Anna Konarzewska-Żuczek

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

inFakt

inFakt to firma oferująca nowoczesne usługi księgowe i fakturowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK