| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Optyk > Optyk – pomysł

Optyk – pomysł

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma kłopoty z oczami, nawet idąc ulicą widać jak wiele osób chodzi w okularach i to nie tylko osoby starsze ale coraz więcej młodych ludzi. Coraz więcej też czasu poświęcamy siedzeniu przed komputerem. U jednych wynika to z konieczności – wykonywanej pracy, u innych – dzieci, młodzieży ten czas to surfowanie po Internecie czy granie w gry. Nie zdając sobie sprawy pewnego dnia zauważamy konieczność wizyty u okulisty a ta niejednokrotnie prowadzi do kolejnej wizyty, tym razem u optyka.

Mimo, że z przedstawionych faktów otwarcie salonu optycznego wydaje się być bardzo proste, to jednak istnieje jedna bardzo poważna bariera do pokonania, a są nią pieniądze. Aby otworzyć salon optyczny z prawdziwego zdarzenia, trzeba zaangażować bardzo duże środki finansowe. Zwłaszcza, że salony wielkich zagranicznych sieci, kuszą nawet telewizyjnymi reklamami, w których oferowane są wysokie zniżki i inne korzyści.

Oczywiście koszty otwarcia salonu będą się wahały w zależności od tego jakiej wielkości jest np. miasto w którym salon będzie funkcjonował ale trzeba przyjąć, że otwarcie salonu optycznego na przyzwoitym poziomie będzie nas kosztowało co najmniej 100 tys. zł, nawet do miliona i więcej.

Polecamy serwis: Finanse na start

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w Polsce działa organizacja zrzeszająca optyków pod nazwą Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna, która rekomenduje i promuje swoich członków. Zrzeszeni w niej optycy są członkami cechów branżowych w całej Polsce. Podstawowym kryterium przynależności jest fakt posiadania kwalifikacji zawodowych potwierdzonych odpowiednim certyfikatem.

Swoją siedzibę Izba ma w Warszawie przy ul. Przy Agorze 28.
www.krio.org.pl

Izba lub działające przy niej cechy organizują m.in. kursy podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz kursy przygotowujące do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich przeprowadzanych przez Komisję Egzaminacyjną KRIO.

Warto wiedzieć, że wydawane jest również czasopismo branżowe „Optyka”.
www.gazeta-optyka.pl

Warto również zapoznać się z wortalem informacyjnym branży optycznej:
www.interoptyka.pl
Można tam znaleźć wszelkie bieżące informacje dotyczące branży optycznej, kalendarium aktualnych wydarzeń, informacje o nowościach, targach optycznych krajowych i zagranicznych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Madejski Sasiński Starowicz radcowie prawni

spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »