Wybierz branżę i znajdź firmę odpowiadającą Twoim potrzebom.
szukana fraza 
 
 
Strona 1 z 4 

Kiosk z prasą - pomysł

Zobacz artykuły na temat:branże-pomysł

Kiosk ruchu to ważne miejsce w życiu osiedla, miasta. Dzisiaj sprzedawcy oferują w nich nie tylko gazety czy bilety komunikacji miejskiej, ale również coraz częściej mają w swojej ofercie papierosy, słodycze, napoje, podstawowe artykuły papiernicze, karty telefoniczne, niektóre kosmetyki a nawet większe salony prasowe - książki. Jeżeli myślisz o takim sposobie zarabiania na życie nie będzie to zbyt trudne.

Kiosk z prasą
Kiosk z prasą

Samodzielna działalność

Jeśli masz odpowiednie środki finansowe, jesteś samodzielnym przedsiębiorcą albo zamierzasz założyć własną działalność gospodarczą i możesz sam postawić swój kiosk, to prawdopodobnie będziesz mógł liczyć na spory wkład kolporterów w uruchomienie swojej działalności.

Dostarczają oni często umeblowanie, regały, materiały reklamowe, szyldy, gabloty itp. Dystrybutorzy prześcigają się w korzystnych ofertach zaopatrzenia w prasę, zwrotów, terminów płatności. Warunkiem podjęcia takiej współpracy będzie prawdopodobnie terminowa umowa o zaopatrzenie (min. 12 miesięcy), utrzymanie miesięcznego obrotu na minimalnym poziomie lub kaucja za powierzone wyposażenie.


Prowadząc samodzielnie działalność wystarczy, że podpiszesz z kolporterami umowę o dostawę prasy. Wybór dostawców jest szeroki: od największych ogólnopolskich przedsiębiorstw (Ruch, Kolporter) poprzez regionalnych (np. InMedio, Rolkon, Franpress, Garmond) do lokalnych dystrybutorów. Duża konkurencja dostawców sprawia, że możesz wybrać tego dostawcę, który będzie Ci najbardziej odpowiadać. Możesz starać się wynegocjować jak najlepsze warunki dla siebie.

Z danych jakie podaje Ruch wynika, że tak naprawdę obrót jest ze sprzedaży dzienników (pamiętaj o tytułach regionalnych) i tygodników. Wśród tygodników liczą się przede wszystkim tytuły kobiece i tygodniki z programami telewizyjnymi. Cały czas dużym popytem klientów cieszą się tytuły, do których wydawca dołącza drobne upominki, jak płyty i kosmetyki.

Liczba komentarzy:
dodano: 2013-09-03 09:45 przez:gość
Czy na dzień dzisiejszy opłaca się jeszcze otwierać kiosk z prasą w mieście Radom ?
dodano: 2013-08-07 10:03 przez:gosc
na biletach nie ma zarobku
dodano: 2012-07-08 14:31 przez:real
Kto ubezpiecza kiosk?
Zamów darmowy newsletter

Niezbędnik »

Składki ZUS przedsiębiorcówBaza urzędów gmin
Kalkulator milioneraLeasing a kredyt

Społeczność

Ekspert Infor.pl

Radosław Zarzeczny

PR & Account Executive
ZOSTAŃ NASZYM EKSPERTEM