Wybierz branżę i znajdź firmę odpowiadającą Twoim potrzebom.
szukana fraza 
 
 
Strona 1 z 4 

Kawiarnia - lokal

Zobacz artykuły na temat:biznesplanbranża- pomysłbranże-lokal

Miejsce, w którym otworzymy kawiarnię bardzo często decyduje o powodzeniu bądź porażce biznesu. Ponieważ siła napędową Twojego biznesu będą klienci, najlepszym miejscem dla kawiarni będą okolice gdzie jest duży ruch.

Kawiarnia - lokal
Kawiarnia - lokal

Jednak nim rozpoczniesz poszukiwania wymarzonego lokalu warto abyś zapoznał się z przepisami regulującymi wymogi lokali gastronomicznych.

I tak: szczegółowe wytyczne SANEPIDU można znaleźć w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie wymagań higieniczno-sanitarnych w zakładach produkujących lub wprowadzających do obrotu środki spożywcze (Dz. U. z 2004 r. Nr 104, poz. 1096).

Zapoznaj się również z regulacjami prawa budowlanego zawarte w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690) oraz rozporządzenie zmieniające do tego rozporządzenia (Dz. U. z 2004 r. Nr 109, poz. 1156).

Bliżej opisujemy te kwestie w tekście Kawiarnia - uprawnienia, zezwolenia, opłaty.

Znalezienie odpowiedniego lokalu

Znalezienie odpowiedniego lokalu dla kawiarni może okazać się trudne.  Dobra lokalizacja dla kawiarni to centrum miasta (rynek lub jego okolice), główne ulice miasta, centrum handlowe, centralny punkt osiedla mieszkaniowego, ruchliwa okolica z dużą ilością sklepów i biur.

Budynek, w którym znajduje się lokal powinien w całości być oddany do użytkowania. Lokal powinien mieć przeznaczenie na działalność usługową. Jeśli lokal znajduje się w budynku mieszkalnym – powinien mieć zgodę zarządcy budynku. Należy sprawdzić, czy lokal będzie wymagał wystąpienia do Sanepidu o odstępstwo w przypadku zaniżonej wysokości lokalu, braku oświetlenia naturalnego na stanowisku pracy lub zagłębienia pomieszczeń.

Jeśli masz zamiar sprzedawać alkohol, należy sprawdzić czy lokal spełnia wymogi tzn. lokal nie może znajdować się w pobliżu szkoły, kościoła, kursów językowych itp. 

Liczba komentarzy:
dodano: 2012-12-10 11:57 przez:Magdalena
Moim zdaniem to jakość powinna być brana pod uwagę przy wyposażeniu jakiegokolwiek lokalu gastronomicznego. Jak zainwestujesz w lepszy sprzęt masz pewność, że za chwile nie będziesz musiał go zmieniać na nowy. Mnie w urządzeniu i wyposażeniu pomagała firma TANAKE z Warszawy. Mają wiele świetnych realizacji na swoim koncie i tym mnie głównie przekonali i się nie pomyliłam. Warto postawić na lepszą jakość nawet jeśli wychodzi nieco drożnej bo to inwestycja w przyszłość
dodano: 2012-05-15 20:56 przez:gość
Teraz ważniejsze od jakości są ceny.
dodano: 2012-05-15 14:03 przez:432
Jak wiadomo zakup sprzętu do kawiarni jest jedną z największych inwestycji po adaptacji lokalu, ze swojej strony polecam firmę Multi Gastro z Krakowa która ma bardzo dobre produkty i super ceny. Polecam Wszystkim
dodano: 2011-10-28 17:44 przez:ziomsss
Myślę, że jednak jakość jest bardziej pożądanym towarem przez coraz większą rzeszę świadomych klientów, którzy wolą zdrowy tryb życia, bo nie oszukujmy się z tego względu właśnie znaczna część ludzi nie chodzi do McDonalda. Oczywiście można przyciągnąć do siebie tylko część (pewną grupę) ludzi, ale czy nie lepiej wszystkich zachęcić? Więcej klientów to większy zysk i ceny można dać niższe od konkurencji, a wtedy to już całkiem interes przyniesie zysk poprzez ilość napływających klientów. Podsumowując moim zdaniem w każdej branży nie inwestując w firmę tylko tnąc koszty gdzie się da chytry dwa razy traci aż odbije się to na złych warunkach dla pracowników, albo całkowitym upadkiem firmy. Wielu ludzi idzie tym torem i to jest błąd.
dodano: 2011-03-31 12:46 przez:toja
Wszystko dobrze, tyle że podany Dz.U. nr 104 z 2004 r poz.1096 została uchylona w 2006 i nie obowiązuje.
Zamów darmowy newsletter

Niezbędnik »

Składki ZUS przedsiębiorcówBaza urzędów gmin
Kalkulator milioneraLeasing a kredyt

Społeczność

Ekspert Infor.pl

Dawid Marek

Doradca Podatkowy, prawnik
ZOSTAŃ NASZYM EKSPERTEM