| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Formy prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie

Formy prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie

W 2008 roku inwestorzy zagraniczni ulokowali na Ukrainie ponad 10,9 mln dolarów, z czego około 80 proc. inwestycji pochodziło z krajów Unii Europejskiej. Polskie firmy także coraz odważniej wyruszają na podbój tego rynku.

Spółka komandytowa

Jest to spółka, w której poza jednym lub kilkoma udziałowcami, którzy w imieniu spółki prowadzą działalność gospodarczą i ponoszą z tego tytułu pełną odpowiedzialność całym swoim majątkiem. Udziałowcami spółki komandytowej są również podmioty, których odpowiedzialność za działalność spółki ograniczona jest do wysokości ich wkładu.

Zobacz: Jak założyć w Warszawie firmę przez interne?t - krok po kroku

Inne możliwości prowadzenia biznesu

WPHI w Kijowie podaje, że istnieje także możliwość prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorcę zagranicznego bez utworzenia spółki, tylko za pośrednictwem zawarcia umowy o wspólnej działalności z ukraińskim partnerem.

Słabą stroną takiego rozwiązania jest to, że funkcjonowanie tej formy działalności gospodarczej nie jest szczegółowo uregulowane w ukraińskich przepisach prawnych. Wiąże się to z ryzykiem dowolnej interpretacji przepisów przez ukraińską administrację.

Inwestor może się pokusić również o wykupienie całości lub części udziałów w już istniejącej ukraińskiej firmie. Kolejną możliwością działania jest otworzenie filii lub przedstawicielstwa firmy na Ukrainie.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Barnik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK