| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Pomysł na biznes

Pomysł na biznes

Pomysł na biznes to pierwszy z kroków w drodze do założenia działalności gospodarczej. Własna firma wymaga nie tylko doskonałej organizacji i zdolności odczytywania trendów panujących na rynku, ale przede wszystkim dobrego pomysłu na biznes.

Skąd wziąć pomysł na biznes

Źródeł zdobycia pomysłu na własny biznes jest wiele. Od amerykańskich poradników zalegających stosami w księgarniach, przez niezliczone wątki na forach internetowych na reklamach systemów franczyzowych kończąc. Z której podpowiedzi warto skorzystać? To zależy od Twoich predyspozycji.

Jak zarobiłem pierwszy milion dolarów, czyli poradnik z USA

W ciągu roku jesteśmy atakowani w księgarniach niezliczoną ilością poradników podpowiadających jak przez kilka miesięcy zbić fortunę nie kiwając nawet palcem. Wszystko dzięki wybranym przez autora, unikalnym w dowolnie wybranej skali (np. kraju, Europy itd.) pomysłom na biznes. Co dziwne, wszystkie poradniki są bestsellerami i wiecznymi nowościami. Zawarte w nich idee często nie przystają do polskich reguł rynkowych.

Polecamy: Jak założyć firmę?

Fora internetowe

Portale społecznościowe to broń obusieczna. Podpowiedzi zawierające pomysły na biznes mogą opierać się na fikcyjnych i niemożliwych do zrealizowania założeniach. Hodowla chomików syryjskich w akwarium, trufle w domowej doniczce, czy firma zajmująca się zajmowaniem miejsca w kościelnych ławkach to tylko niektóre absurdalne idee, które znajdziemy w sieci. Możemy przykro się rozczarować, gdy nabierzemy się na internetowe żarty.

Na forach możemy odnaleźć informacje również sensowne i znajdujące swoje potwierdzenie w praktyce. Pamiętajmy, że użytkownikiem forum może być każdy, zachowując przy tym anonimowość. Warto pamiętać o potwierdzeniu zdobytych informacji u specjalisty.

To skąd wziąć pomysł?

Najlepiej z autopsji – własnej lub innej osoby. Doświadczenie i skuteczna obserwacja są najlepszymi sprzymierzeńcami w drodze prowadzącej do odnalezienia pomysłu na biznes, który może zostać przekuty w sukces. Poznanie potrzeb z jakimi borykają się przyjaciele, rodzina, znajomi w pracy może być doskonałym sposobem na odnalezienie niszy rynkowej.

Najpopularniejsze pomysły na biznes

Wśród osób szukających pomysłu na biznes największą popularnością cieszą się:
1. Salon fryzjerski
2. Gabinet kosmetyczny
3. Żłobek
4. Sklep odzieżowy
5. Kawiarnia

Salon fryzjerski

Pomysł uniwersalny, ale stawiający przed przyszłym przedsiębiorcą wymóg zatrudnienia wykwalifikowanej kadry. Klienci przywiązują wagę do umiejętności pracowników.

Polecamy: Jak założyć salon fryzjerski? - pomysł na biznes

Gabinet kosmetyczny

Kobiety pragną być piękne oraz zatrzymać młodość. Z usług gabinetów coraz częściej korzystają także mężczyźni.  Pomimo dużej konkurencji salony kosmetyczne to nadal dobry pomysł na własną firmę.

Polecamy: Jak założyć gabinet kosmetyczny? - pomysł na biznes

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magda Stawska

Magda Stawska posiada 20letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w strukturach pionu zasobów ludzkich, jak i pionu ryzyka, zdobywane w Polsce i zagranicą (Austria, Niemcy, Anglia, region Europy Środkowo-Wschodniej). Posiada doświadczenie w różnych branżach, jak bankowość, usługi finansowe, ubezpieczenie, farmacja, telekomunikacja, energetyka, FMCG, produkcja. Kluczowe obszary ekspertyzy to zarządzane zmianą, diagnoza kultury organizacyjnej, projektowanie programów rozwojowych, zarządzanie wiedzą, rozwój kapitału ludzkiego. Specjalistka w dziedzinie międzykulturowych aspektów zarządzania zespołami i wielonarodowych aspektów organizacji. Pasjonatka innowacyjnych rozwiązań́, nowoczesnych technologii i startupów. Mentorka wydarzeń zorientowanych na rozwój innowacyjności i budowanie zespołów (Dragon’s Dean, Warsaw StartUpWeekend) Monitoruje trendy na rynku pracy i wyzwania człowieka w związku z rozwojem nowoczesnych technologii. Autorka programu mentoringu kariery zawodowej Start w Przyszłość́ (StartUpYourFuture) i książki „Alchemia Kariery Kobiety. Daj sobie drugą szansę!” (Wydawnictwo Poltext) Inicjatywy autorskie dedykowane na rzecz aktywizacji kobiet społeczności StartUpWoman w ramach przedsiębiorczości stylu życia i przedsiębiorczości hybrydowej. Założycielka think tanka Start w Przyszłość #StartUpYourFuture. Współuczestniczyła w powstawaniu książki autorstwa Tim Clarka i Bruce Hazen) Business Models For Teams (Penguin Ramdom Hous) Doktorantka zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi badania nad kulturą organizacyjną w polskich instytucjach kultury. Certyfikowana assessor CAACDC (IES) i praktyk Business Model You.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK