| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Ośrodek hipoterapii jako pomysł na biznes

Ośrodek hipoterapii jako pomysł na biznes

Wykorzystywanie kontaktu z zwierzętami w lecznictwie nie jest niczym zaskakującym. Jak się okazuje, może to być również sposób na zarabianie pieniędzy prowadząc własną firmę. Jaką? Ośrodek hipoterapii.

O ośrodku hipoterapii pani Marcelina Adamska-Krzempek nigdy nie myślała, zawsze jednak lubiła konie. Od dzieciństwa, opiekowała się troskliwie ulubionymi czworonogami traktując to zajęcia jako hobby. Niestety, nieszczęśliwy wypadek w życiu Pani Marceliny i uraz kręgosłupa jakiego doznała spowodował, że nie mogła już więcej zajmować się jazdą konną. Wtedy to właśnie narodził się pomysł aby otworzyć ośrodek hipoterapii.

Koń chodzi jak człowiek

Pani Marcelina skończyła więc studia pedagogiczne i w 2004 r. założyła terapeutyczną działalność gospodarczą. Jej podopiecznymi stały się głównie dzieci od 3 roku życia oraz osoby dorosłe. Wskazań do hipoterapii jest wiele, wśród nich m.in.: mózgowe porażenie dziecięce, choroby mięśni, zespoły genetyczne czy opóźnienie psychoruchowe.

Co daje koń? - Koń posiada wiele właściwości terapeutycznych. Najważniejszą spośród nich jest możliwość kodowania w mózgu prawidłowego wzorca ruchu miednicy podczas chodu. Ponadto następuje normalizacja napięcia mięśniowego, doskonaleniu ulega równowaga, koordynacja, orientacja przestrzenna, schemat własnego ciała, poczucie rytmu. No i, oczywiście, nieoceniony kontakt emocjonalny – tłumaczy Marcelina Adamska-Krzempek.

Sam koń jednak nie wystarczy. Dla pełnej terapii konieczny jest też odpowiedni sprzęt, umożliwiający rozwijanie tego, co osiągnięte zostaje w trakcie zajęć ze zwierzęciem. A to już sporo kosztuje.

Polecamy: Jak założyć salon fryzjerski?

„Lepszy start” z konsultantami

Pani Marcelina zaczęła się więc rozglądać za unijnym dofinansowaniem na otwarcie działalności gospodarczej. Początkowe podejmowane próby nie szły dobrze: profil jej biznesu nie pasował do Regionalnego Programu Operacyjnego ani do najpopularniejszego w kraju Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Jednak w 2009 r. znajoma pani Marceliny pochwaliła się jej uzyskanym dofinansowaniem z działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Pani Marcelina uznała więc, że to byłoby rozwiązanie w sam raz dla jej pomysłu.

W poszukiwaniu informacji na temat Programu, zaczęła przeglądać strony internetowe. Trafiła tam na Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli - lokalną, acz niezwykle prężną instytucję wpierającą rozwój małych firm. Oprócz licznych form aktywności, Centrum prowadzi Punkt Konsultacyjny Krajowego Systemu Usług.

Marcelina Adamska-Krzempek umówiła się więc na wizytę z konsultantem. Okazało się, że najlepszym rozwiązaniem dla Pani Marceliny jest właśnie skorzystanie z pomocy finansowej oferowanej w projekcie „Lepszy start – stabilna firma” z działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ośrodek hipoterapii jako pomysł na biznes
Ośrodek hipoterapii jako pomysł na biznes

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wójtowicz

Ekspert Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK