| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Jak powstaje biuro rachunkowe? - minireportaż

Jak powstaje biuro rachunkowe? - minireportaż

W dzisiejszych trudnych czasach coraz częściej jesteśmy narażeni na utratę pracy bez konkretnej przyczyny i konieczność poszukiwania nowego źródła utrzymania. W takiej sytuacji znalazła się właśnie pani Beata Górka. Nie poddała się jednak. Postanowiła założyć własny biznes.

Etat, zasiłek, własna firma

Raciborski rynek pracy jest dość wątły i osobie dojrzałej wiekowo ciężko jest znaleźć zatrudnienie, które umożliwi utrzymanie domu i rodziny. Po stracie pracy, przed takim wyzwaniem stanęła nasza bohaterka.

Z bezrobocia na własny garnuszek

Pani Beata postanowiła jednak chwycić los we własne ręce i założyć własną firmę. Z wykształcenia ekonomistka, chciała zająć się tym, na czym zna się najlepiej i prowadzić biuro rachunkowe. Niestety, do prowadzenia własnej działalności konieczne były środki na zakup sprzętu i programów księgowych. Na szczęście, w Powiatowym Urzędzie Pracy otrzymała informacje o Punkcie Konsultacyjnym KSU.

Polecamy: Jak założyć firmę remontowo-budowlaną?

Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka

Szybko znaleziono dla pani Beaty właściwe rozwiązanie jej problemów. Przede wszystkim zostały przeanalizowane jej potrzeby finansowe i dobrane najlepsze formy dofinansowania działalności, tak aby nowa firma mogła rozwijać się bez przeszkód. Doradzono też, aby nasza bohaterka skorzystała z instrumentów rynku pracy skierowanych na aktywizację osób bezrobotnych. Pomoc polegała również na wypełnieniu wniosku o dofinansowanie oraz zebraniu niezbędnej dokumentacji.

Zaledwie po kilku tygodniach z Powiatowego Urzędu Pracy na konto firmy Beaty Górki wpłynęło 20 tysięcy złotych. Za te pieniądze udało się kupić nowy komputer, drukarkę, programy księgowe oraz zatrudnić wykwalifikowanego pracownika.

Już po kilku miesiącach działalności udało się zdobyć kilkunastu stałych klientów, dzięki którym właścicielka firmy może śmiało patrzeć w przyszłość. Co więcej, już planuje dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów spoza Raciborza.

E-biuro na przyszłość

Plany rozwoju swojej firmy pani Beata wiąże z Internetem. Wierzy, że dzięki właściwej promocji będzie mogła świadczyć swoje usługi również za pomocą sieci i konkurować cenowo z firmami z większych miast.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK