| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Ochrona mienia i osób, a zawiesznie działalności - porada

Ochrona mienia i osób, a zawiesznie działalności - porada

Zawieszenie działalności w przypadku branży podlegającej reglamentowaniu może mieć wpływ na uzyskaną koncesję. Jak przedstawiają się relacje ochrona mienia i osób, a zawieszenia działalności?


Zawieszenie działalności następuje na wniosek przedsiębiorcy złożony na piśmie właściwemu organowi ewidencyjnemu, a w przypadku przedsiębiorców podlegających obowiązkowi wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego – właściwemu sądowi rejonowemu. Okres zawieszania wykonywania działalności gospodarczej rozpocznie się od dnia złożenia wniosku o wpis informacji o zawieszeniu działalności i trwać będzie do dnia złożenia wniosku i wpis informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej.

Organowi koncesyjnemu należy zgłosić w terminie 14 dni, fakt zawieszenia działalności przedstawiając potwierdzoną urzędowo kopię zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub wpisu do rejestru przedsiębiorców KRS, uwzględniającego wpis o zawieszeniu przez przedsiębiorcę wykonywania działalności gospodarczej.

Po wznowieniu działalności na przedsiębiorcy spoczywa obowiązek powiadomienia w terminie 14 dni organu koncesyjnego o fakcie wznowienia działalności oraz przedstawienia zaświadczenia z ewidencji działalności gospodarczej lub odpisu aktualnego z rejestru przedsiębiorców KRS uwzględniającego ten fakt.

Przedsiębiorca w okresie zawieszenia wykonywania działalności może zostać poddany kontroli na zasadach przewidzianych dla przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą.

Odebranie koncesji

Polecamy: CEIDG-1, czyli nowy formularz dla firm

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji cofa w drodze decyzji administracyjnej koncesję albo zmienia jej zakres ( art. 22 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy) jeżeli:

  • przedsiębiorca nie podjął w wyznaczonym terminie działalności objętej koncesją mimo wezwania organu koncesyjnego lub trwale zaprzestał wykonywania działalności gospodarczej objętej koncesją,
  • w wyznaczonym terminie nie usunął stanu faktycznego lub prawnego niezgodnego z warunkami określonymi w koncesji lub z przepisami regulującymi działalność gospodarczą objętą koncesją,
  • rażąco narusza warunki określone w koncesji lub inne warunki wykonywania działalności gospodarczej, określone przepisami prawa.

Polecamy: Jak uzyskać koncesję na ochronę osób i mienia?

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji może cofnąć koncesję albo zmienić jej zakres ze względu na zagrożenie obronności i bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwa obywateli, a także w razie ogłoszenia upadłości przedsiębiorcy (art. 22 ust. 3 ustawy o ochronie osób i mienia).

Źródło: MSWiA

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PolishProperty.eu

PolishProperty.eu to portal zajmujący się kompleksowo rynkiem nieruchomości w Polsce i pozostałych krajach UE.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK