| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Czy zaświadczenie z EDG podlega opłacie?

Czy zaświadczenie z EDG podlega opłacie?

Czy zaświadczenie z ewidencji działalności gospodarczej po 31 marca br. podlega opłacie?

 Zgodnie z przepisem art. 7a ust. 3 ustawy Prawo działalności gospodarczej, który wszedł w życie z dniem 31 marca br. wniosek o wpis oraz o zmianę wpisu do edg nie podlega opłacie. Oznacza to, że nie podlega żadnej opłacie.

Zgodnie z art. 7b ust. 3 zaświadczenie o wpisie doręcza się z urzędu, co w opinii MG oznacza, że wydanie tego zaświadczenia nie podlega opłacie. Zgodnie z art. 7d ust. 1a przepisy art. 7b stosuje się odpowiednio do wniosków o zmianę wpisu w EDG. W związku z tym wydanie zaświadczenia o wpisie oraz o zmianie wpisu nie podlega opłacie.

Polecamy: Kiedy nadawany jest REGON?

Inna sytuacja ma miejsce, gdy przedsiębiorca składa wniosek o wydanie zaświadczenia o wpisie w EDG, nie dokonując jednocześnie wpisu ani zmiany. W takim wypadku wydanie zaświadczenia podlega opłacie skarbowej na zasadach ogólnych, tj. obecnie w wysokości 17 zł.

Polecamy: serwis Mała firma

Źródło: eu-go.gov.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK