| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Jubiler w 3D z kodem DNA - minireportaż

Jubiler w 3D z kodem DNA - minireportaż

Zakup gotowej biżuterii to nie zasługujący na uwagę banał. Być trendy to zamówić świecidełko według własnego projektu z wizualizacją trójwymiarową i intrygującą grawerką. Np. z literowo-cyfrowym kodem DNA. Gdzie? W Krakowie!

Krajowy System Usług, to sieć ośrodków doradczo-informacyjnych rozlokowanych na terenie całej Polski. Prowadzą je instytucje wsparcia biznesu (agencje, fundacje czy izby branżowe) oraz placówki naukowe, w szczególności o charakterze proinnowacyjnym. Całość koordynowana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Część ośrodków wyspecjalizowanych w świadczeniu usług proinnowacyjnych skupiona jest równocześnie w Krajowej Sieci Innowacji. Takim ośrodkiem jest Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.

Polecamy: serwis Mała firma

Małopolskie pieniądze z UE

Konsultanci z CTT szybko znaleźli rozwiązanie. – Projekt firmy doskonale wpisywał się w działanie 2.1 schemat A Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli Bezpośrednie wsparcie inwestycji w MŚP pozwalając na dofinansowanie zakupu środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz wdrożenie innowacyjnych produktów/usług.

Bardzo ważnym atutem firmy była – oprócz doświadczenia i potencjału rynkowego - również współpraca z pracownią badań genetycznych.

Istniały więc duże szanse, że złożony w ramach powyższego działania wniosek zostanie pozytywnie oceniony i rekomendowany do uzyskania wsparcia – mówi Zofia Gródek-Szostak z ośrodka KSU przy Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. I faktycznie, tak się stało. „Węc - Twój Jubiler” latem 2009 r. otrzymał dofinansowanie w wysokości zwrotu 40% kosztów kwalifikowanych programu realizowanego projektu.

Firma postanowiła pójść za ciosem. – W I kwartale 2010 r. złożyliśmy kolejny wniosek do MRPO, tym razem w działaniu 2.2 Projekty inwestycyjne przedsiębiorstw z zakresu B+R schemat B Projekty inwestycyjne przedsiębiorstw z zakresu B+R. Czyli – na utworzenie własnego działu badawczego przyjmującego zlecenia także od innych pracowni jubilerskich – mówi Sebastian Weber. – Dzięki wsparciu merytorycznemu konsultantów KSU z CTT i ten wniosek uzyskał dofinansowanie – dodaje. Tym razem firma dostała 280 tys. zł.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

Sebastian Weber nie ukrywa, że bez profesjonalnej pomocy krakowskiego ośrodka KSU z Politechniki dofinansowanie powyższych projektów byłoby poza zasięgiem. – Tamtejsi konsultanci KSU reprezentują niezwykle wysoki poziom. Najważniejsze, że patrzą na przygotowany przez klienta projekt od strony przedsiębiorcy i wczuwają się w jego zamierzenia. To ogromnie pomaga przedsiębiorcy zweryfikować biznesplan, bo czym innym jest jego stworzenie, ale czym innym – jakże potrzebne spojrzenie z boku – mówi. - Fachowa pomoc to nie tylko udzielenie informacji jak prawidłowo przygotować wniosek o dofinansowanie. Każdy klient to nowe zadanie, wymagające za każdym razem zaangażowania. 

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Blog Księgowy

Piszemy o finansach i podatkach

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »