| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Jubiler w 3D z kodem DNA - minireportaż

Jubiler w 3D z kodem DNA - minireportaż

Zakup gotowej biżuterii to nie zasługujący na uwagę banał. Być trendy to zamówić świecidełko według własnego projektu z wizualizacją trójwymiarową i intrygującą grawerką. Np. z literowo-cyfrowym kodem DNA. Gdzie? W Krakowie!

Krajowy System Usług, to sieć ośrodków doradczo-informacyjnych rozlokowanych na terenie całej Polski. Prowadzą je instytucje wsparcia biznesu (agencje, fundacje czy izby branżowe) oraz placówki naukowe, w szczególności o charakterze proinnowacyjnym. Całość koordynowana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Część ośrodków wyspecjalizowanych w świadczeniu usług proinnowacyjnych skupiona jest równocześnie w Krajowej Sieci Innowacji. Takim ośrodkiem jest Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.

Polecamy: serwis Mała firma

Małopolskie pieniądze z UE

Konsultanci z CTT szybko znaleźli rozwiązanie. – Projekt firmy doskonale wpisywał się w działanie 2.1 schemat A Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli Bezpośrednie wsparcie inwestycji w MŚP pozwalając na dofinansowanie zakupu środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz wdrożenie innowacyjnych produktów/usług.

Bardzo ważnym atutem firmy była – oprócz doświadczenia i potencjału rynkowego - również współpraca z pracownią badań genetycznych.

Istniały więc duże szanse, że złożony w ramach powyższego działania wniosek zostanie pozytywnie oceniony i rekomendowany do uzyskania wsparcia – mówi Zofia Gródek-Szostak z ośrodka KSU przy Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. I faktycznie, tak się stało. „Węc - Twój Jubiler” latem 2009 r. otrzymał dofinansowanie w wysokości zwrotu 40% kosztów kwalifikowanych programu realizowanego projektu.

Firma postanowiła pójść za ciosem. – W I kwartale 2010 r. złożyliśmy kolejny wniosek do MRPO, tym razem w działaniu 2.2 Projekty inwestycyjne przedsiębiorstw z zakresu B+R schemat B Projekty inwestycyjne przedsiębiorstw z zakresu B+R. Czyli – na utworzenie własnego działu badawczego przyjmującego zlecenia także od innych pracowni jubilerskich – mówi Sebastian Weber. – Dzięki wsparciu merytorycznemu konsultantów KSU z CTT i ten wniosek uzyskał dofinansowanie – dodaje. Tym razem firma dostała 280 tys. zł.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

Sebastian Weber nie ukrywa, że bez profesjonalnej pomocy krakowskiego ośrodka KSU z Politechniki dofinansowanie powyższych projektów byłoby poza zasięgiem. – Tamtejsi konsultanci KSU reprezentują niezwykle wysoki poziom. Najważniejsze, że patrzą na przygotowany przez klienta projekt od strony przedsiębiorcy i wczuwają się w jego zamierzenia. To ogromnie pomaga przedsiębiorcy zweryfikować biznesplan, bo czym innym jest jego stworzenie, ale czym innym – jakże potrzebne spojrzenie z boku – mówi. - Fachowa pomoc to nie tylko udzielenie informacji jak prawidłowo przygotować wniosek o dofinansowanie. Każdy klient to nowe zadanie, wymagające za każdym razem zaangażowania. 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Sroczyński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK