| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Zakładam firmę - inkubatory przedsiębiorczości

Zakładam firmę - inkubatory przedsiębiorczości

Moment, w którym zdecydujesz się na otworzenie własnej firmy, z pewnością będzie chwilą dość przełomową w twoim życiu. Masz pomysł na swój biznes, posiadasz nieduży kapitał potrzebny, aby działalność rozpocząć, masz ogromne chęci i zapał do pracy – ale co dalej?

 Zobacz: Startup - jak zacząć?

Niedawno w Warszawie otworzył się pierwszy AIP Business Link - jest to najnowocześniejsze centrum wspierania przedsiębiorczości  - pierwsze tego typu w Polsce.

- AIP Business Link jest urzeczywistnieniem naszej sześcioletniej pracy. Naszym marzeniem było stworzenie najnowocześniejszego na świecie centrum dla start- upów - mówi Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej. Organizacji, która od lat wspiera rozwój przedsiębiorczości w Polsce poprzez sieć Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz program AIP Seed Capital. -To nie tylko nowoczesna infrastruktura biurowa, ale przede wszystkim dostęp do technologii umożliwiających pełną wirtualizację prowadzenia firmy oraz dostęp do unikalnych systemów edukacyjnych i społecznościowych dla przedsiębiorców. A to wszystko po to abyśmy mogli postawić kolejny krok na drodze do Polski Przedsiębiorczej i spełnić nasze następne marzenie - stworzyć 3 polskie firmy na skalę skype'a  do 2020 roku. - wyjaśnia Dariusz Żuk.

Z kolei Jacek Aleksandrowicz, wiceprezes Polski Przedsiębiorczej podkreśla, że: pomysł na stworzenie AIP Business Link powstał na bazie wieloletnich doświadczeń organizacji obejmujących współpracę z ponad 5 tys. start-upów oraz z obserwacji ich potrzeb. Jest więc odpowiedzią na te potrzeby. Dlatego łączy w sobie kilka kluczowych elementów - niezbędnych i ułatwiających prowadzenie własnego biznesu.

Te elementy to nie tylko dostęp do bardzo nowoczesnej przestrzeni biurowej, ale także obsługa finansowa i prawna, dostęp do edukacji i wsparcia eksperckiego, a także możliwość
uczestniczenia w społeczności innowacyjnych start-upów.

Polska Przedsiębiorcza 19 grudnia 2011 r. otworzyła pierwszą na świecie ambasadę dla start-upów. Jej zadaniem będzie pomoc start-upom z Polski w rozwijaniu działalności w Chinach. Otwarcie pierwszej ambasady odbyło się w obecności Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Dzięki współpracy nawiązanej z Chinami polskie start-upy będą miały możliwość prowadzenia swojej firmy z tego kraju. Otrzymają dostęp do pakietu usług umożliwiających elektroniczne zarządzanie firmą, a także dostęp do biur w dwóch lokalizacjach na terenie Chin, w Szanghaju i Chengdu.

Zobacz: Gospodarowanie odpadami - obowiązki przedsiębiorców

Polish Startup Embassy to szansa na podbicie chińskiego rynku przez polskie firmy. Jako pierwsze o Chin wyjadą 3 najlepsze firmy z branży high-tech, w które zainwestował wcześniej AIP Seed Capital. Jedną z nich jest  firma Kerris Mobile - zajmująca się m. in. brokeringiem usług lokalizacyjnych. Kerris rozpoczynał swoją działalność od prowadzenia w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębioczości przy SGH firmy Kerris Identify, która zajmuje się kompleksową kreacją wizerunku w internecie.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Ostrowska

ekspert Instytutu Rozwoju Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »