| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Zakładam firmę - inkubatory przedsiębiorczości

Zakładam firmę - inkubatory przedsiębiorczości

Moment, w którym zdecydujesz się na otworzenie własnej firmy, z pewnością będzie chwilą dość przełomową w twoim życiu. Masz pomysł na swój biznes, posiadasz nieduży kapitał potrzebny, aby działalność rozpocząć, masz ogromne chęci i zapał do pracy – ale co dalej?

 Zobacz: Startup - jak zacząć?

Niedawno w Warszawie otworzył się pierwszy AIP Business Link - jest to najnowocześniejsze centrum wspierania przedsiębiorczości  - pierwsze tego typu w Polsce.

- AIP Business Link jest urzeczywistnieniem naszej sześcioletniej pracy. Naszym marzeniem było stworzenie najnowocześniejszego na świecie centrum dla start- upów - mówi Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej. Organizacji, która od lat wspiera rozwój przedsiębiorczości w Polsce poprzez sieć Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz program AIP Seed Capital. -To nie tylko nowoczesna infrastruktura biurowa, ale przede wszystkim dostęp do technologii umożliwiających pełną wirtualizację prowadzenia firmy oraz dostęp do unikalnych systemów edukacyjnych i społecznościowych dla przedsiębiorców. A to wszystko po to abyśmy mogli postawić kolejny krok na drodze do Polski Przedsiębiorczej i spełnić nasze następne marzenie - stworzyć 3 polskie firmy na skalę skype'a  do 2020 roku. - wyjaśnia Dariusz Żuk.

Z kolei Jacek Aleksandrowicz, wiceprezes Polski Przedsiębiorczej podkreśla, że: pomysł na stworzenie AIP Business Link powstał na bazie wieloletnich doświadczeń organizacji obejmujących współpracę z ponad 5 tys. start-upów oraz z obserwacji ich potrzeb. Jest więc odpowiedzią na te potrzeby. Dlatego łączy w sobie kilka kluczowych elementów - niezbędnych i ułatwiających prowadzenie własnego biznesu.

Te elementy to nie tylko dostęp do bardzo nowoczesnej przestrzeni biurowej, ale także obsługa finansowa i prawna, dostęp do edukacji i wsparcia eksperckiego, a także możliwość
uczestniczenia w społeczności innowacyjnych start-upów.

Polska Przedsiębiorcza 19 grudnia 2011 r. otworzyła pierwszą na świecie ambasadę dla start-upów. Jej zadaniem będzie pomoc start-upom z Polski w rozwijaniu działalności w Chinach. Otwarcie pierwszej ambasady odbyło się w obecności Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Dzięki współpracy nawiązanej z Chinami polskie start-upy będą miały możliwość prowadzenia swojej firmy z tego kraju. Otrzymają dostęp do pakietu usług umożliwiających elektroniczne zarządzanie firmą, a także dostęp do biur w dwóch lokalizacjach na terenie Chin, w Szanghaju i Chengdu.

Zobacz: Gospodarowanie odpadami - obowiązki przedsiębiorców

Polish Startup Embassy to szansa na podbicie chińskiego rynku przez polskie firmy. Jako pierwsze o Chin wyjadą 3 najlepsze firmy z branży high-tech, w które zainwestował wcześniej AIP Seed Capital. Jedną z nich jest  firma Kerris Mobile - zajmująca się m. in. brokeringiem usług lokalizacyjnych. Kerris rozpoczynał swoją działalność od prowadzenia w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębioczości przy SGH firmy Kerris Identify, która zajmuje się kompleksową kreacją wizerunku w internecie.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Ostaszewska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK