Wybierz branżę i znajdź firmę odpowiadającą Twoim potrzebom.
szukana fraza 
 
 
Strona 1 z 3 

Gabinet kosmetyczny - biznes plan

Zobacz artykuły na temat:branże-biznesplan

W planowaniu każdej działalności gospodarczej niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia bankowi dokumentów.

Gabinet kosmetyczny - biznes plan
Gabinet kosmetyczny - biznes plan

Jeśli już zabierzesz się do przygotowania biznes planu przygotuj go tak jakbyś miał iść do banku w celu uzyskania kredytu (nawet jeśli tego nie planujesz na początku, to może się to jednak okazać niezbędne później) aby uzyskał aprobatę banku.
Biznes plan powinien być napisany jasno, zwięźle i realistycznie.

Zwięzłość
Napisany tekst uważnie przeczytaj i skróć wszystko co się da. Zostaw jedynie to o czym potencjalny doradca kredytowy powinien zostać niezbędnie poinformowany.

Logika
Przedstawiane pomysły opisz tak aby tworzyły logiczną całość. Czytając musisz mieć pewność, że to co napisałeś w jednym akapicie płynnie przechodzi w treść tego, co jest w następnym akapicie (jeśli nie jesteś pewien swojej, oceny poproś kogoś o przeczytanie i opinię).

Realizm
Nie koloryzuj opisując swoje plany.

Liczby
Pamiętaj, że doradca kredytowy myśli kategoriami liczb. Słowa nie zrobią na nim zbyt dużego wrażenia, chyba że zostaną poparte konkretnymi i tam gdzie to możliwe, w miarę dokładnymi wyliczeniami.

W napisaniu dobrego biznes planu pomoże Ci gotowy wzór, bez problemu znajdziesz go w Internecie na przykład na stronach:
www.biznes-plan.ekonomiczne.ys.pl
www.biznes-plan.org

Polecamy poradnik: Biuletyn VAT

Przykładowy biznes plan dla salonu kosmetycznego:


I. Opis przedsięwzięcia

Siedziba Salonu kosmetycznego „Małgorzata” znajduje się w miejscowości Pszczyna, ul. Sikorskiego 8/2.
Nr telefonu ………………………….
Fax …………………………………...
e-mail ………………………………..

Firma jest jednoosobowa, właścicielem jest Małgorzata Kowalska.
Wpis do ewidencji działalności gospodarczej nr ……………

W ofercie salonu znajdują się różnego rodzaju usługi polegające na oczyszczaniu, pielęgnowaniu i utrzymywaniu dobrej formy i wyglądu cery klientów.

Na tego typu usługi zapotrzebowanie jest coraz większe, gdyż nie tylko kobiety, ale również mężczyźni korzystają z oferty salonów kosmetycznych. W planach mam zdobycie jak największej grupy stałych klientów.

Moim celem jest rozwijanie firmy, zaspokajanie potrzeb klientów oraz wypracowywanie zysków

Polecamy: Kto musi rejestrować sprzedaż kasą fiskalną?

Polecamy: Co grozi za brak kasy fiskalnej?

Liczba komentarzy:
dodano: 2013-08-21 09:06 przez:Bartek okrasa
Moja firma działa jakieś 1,5 roku. Od tej pory w firmie działam na tym systemie BizIn http://www.bizin.pl/ i jestem bardzo zadowolony z pracy. System sprzedaży z obsługa magazynu jest bardzo intuicyjny oraz czytelny. Szczerze polecam.
dodano: 2013-08-13 19:06 przez:Wandzia
grunt to dobre kosmetyki, ja zamawiam do siebie akcesoria i kosmetyki z http://kosmetycznahurtownia.pl/ i moje klientki chętnie do mnie wracają ;)
dodano: 2012-08-22 16:42 przez:Karol Solinski
Najważniej w prowadzeniu gabinetu jest kontakt z klientem i odpowiedni do niego program. Dowiedz sie, jak prowadzić relacje z klientem na: http://www.sjsoftware.pl/Article
dodano: 2012-05-07 15:04 przez:ja2
kiepski ten biznes plan... jakiś taki po łebkach, mało konkretów.
dodano: 2011-10-31 10:26 przez:Katarzyna Michalec
Witam, ja chciałabym odpowiedzieć Panu, który chciał zainwestować 350-400 tys, jednak, ta informacja raczej ukaże się na forum, nie ma tu prywatnych danych, więc ja napiszę Panu maila, jeśli Pana propozycja jest nadal aktualna, to bardzo proszę o przesłanie mi jakiegoś kontaktu do Pana, najlepiej tel, zadzwonię, umówimy się, przedstawię Panu moje plany.
Pozdrawiam.
mail: kasiamichalec@wp.pl
Zamów darmowy newsletter

Niezbędnik »

Składki ZUS przedsiębiorcówBaza urzędów gmin
Kalkulator milioneraLeasing a kredyt

Społeczność

ZOSTAŃ NASZYM EKSPERTEM