| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Global CFM

Global CFM (car fleet management)  - operator programu Toyota CorpoCars Management (TCCM) obejmującego zarządzanie flotami pojazdów i najem długoterminowy.

GlobalCFM Sp. z o.o.
Aleja Jana Pawła II 150
85-152 Bydgoszcz
tel. 052 3757178

email: globalcfm@globalcfm.pl

Franczyza Global CFM należy do branży związanej z biznesem i usługami.

Global rent a car to ogólnopolska sieć, oparta na zasadzie współpracy franczyzowej. Centrala firmy mieści się w Bydgoszczy, natomiast punkty najmu rozlokowane są na obszarze większości większych miast w Polsce. Obecnie są to takie ośrodki jak Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Włocławek, Opole, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Koszalin oraz Rzeszów. W samym stojącym pod znakiem kryzysu światowego 2009 roku liczba wypożyczalni wzrosła o 300%. Większość aut oferowanych na wynajem to nowe, niezawodne pojazdy marki Toyota.

Poszczególne punkty prowadzone są przez niezależnych, samodzielnie działających przedsiębiorców, skupionych pod marką Global rent a car. Każdy franczyzobiorca uzyskuje dostęp do zleceń pochodzących z centralnego systemu rezerwacji, jak również do zleceń ze strony współpracujących z Global CFM firm świadczących usługi typu assistance. Ponadto korzysta ze wsparcia marketingowego obejmującego np. pozycjonowanie w wyszukiwarkach i reklamę na największych serwisach internetowych. Dzięki temu franczyzobiorca otrzymuje klientów do obsłużenia częstokroć już od pierwszych dni działalności. Funkcjonowanie w warunkach licznej konkurencji ułatwia również dostęp do specjalistycznego know-how, cyklicznych szkoleń i codziennego wsparcia organizacyjnego i merytorycznego każdego z partnerów przez pracowników centrali.

Współpraca franczyzowa z Global CFM to sposób na własny biznes w ramach dobrze zorganizowanej sieci wypożyczalni samochodów. Ryzyko związane z prowadzeniem tego typu działalności jest tym mniejsze, że rynek rent a car wciąż się rozwija, co wiąże się nie tylko z coraz większym odsetkiem aut wynajmowanych przez firmy i osoby prywatne, ale również z coraz większą powszechnością pakietów ubezpieczeniowych typu assistance zapewniających dostęp do pojazdu zastępczego.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Nationale-Nederlanden

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »