Wybierz branżę i znajdź firmę odpowiadającą Twoim potrzebom.
szukana fraza 
 
 
Strona 1 z 3 

Biznes plan klubu fitness

W planowaniu każdej działalności gospodarczej niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia bankowi dokumentów.

Biznes plan klubu fitness
Biznes plan klubu fitness

Jeśli już zabierzesz się do przygotowania biznes planu przygotuj go tak jakbyś miał iść do banku w celu uzyskania kredytu (nawet jeśli tego nie planujesz na początku, to może się to jednak okazać niezbędne później) aby uzyskał aprobatę banku.
Biznes plan powinien być napisany jasno, zwięźle i realistycznie. 

Polecamy: Co grozi za brak kasy fiskalnej?

Zwięzłość
Napisany tekst uważnie przeczytaj i skróć wszystko co się da. Zostaw jedynie to o czym potencjalny doradca kredytowy powinien zostać niezbędnie poinformowany.

Logika
Przedstawiane pomysły opisz tak aby tworzyły logiczną całość. Czytając musisz mieć pewność, że to co napisałeś w jednym akapicie płynnie przechodzi w treść tego, co jest w następnym akapicie (jeśli nie jesteś pewien swojej, oceny poproś kogoś o przeczytanie i opinię).

Realizm
Nie koloryzuj opisując swoje plany.

Liczby
Pamiętaj, że doradca kredytowy myśli kategoriami liczb. Słowa nie zrobią na nim zbyt dużego wrażenia, chyba że zostaną poparte konkretnymi i tam gdzie to możliwe, w miarę dokładnymi wyliczeniami.

Przykładowy Biznes plan

I. Wprowadzenie

W naszych planach jest otwarcie fitness klubu proponującego szeroką gamę zajęć sportowych a po osiągnięciu zadowalających wyników, zamierzamy rozszerzać podjętą działalność o np. solarium, sauna, masaż. Naszym celem jest zajęcie ok. ¼ rynku w naszej miejscowości Zagórzu. Zdobywana coraz większa część rynku pozwoli nam zwiększać zakres usług.

Liczba komentarzy:
dodano: 2013-04-09 08:16 przez:zenek50
jakie to trzeba mieć fundusze na taki fitess
dodano: 2013-04-08 22:31 przez:elaaa
dodano: 2011-01-12 13:46 przez:Michał
Czy aby otworzyć fitenss club muszę mieć jakieś specjalne wykształcenie ? Studia na AWF czy jakieś szczególne kursy. Zastanawiam się nad otwarciem takiego biznesu, ale nie ukończyłem studiów związanych ze sportem. Zastanawiam się czy do otwarcia takiej firmy wystarczy zamiłowanie i nakłady finansowe, czy też są jakieś specjalne wymagania?
dodano: 2010-08-06 11:32 przez:Piotr
to może śię udać
Zamów darmowy newsletter

Niezbędnik »

Składki ZUS przedsiębiorcówBaza urzędów gmin
Kalkulator milioneraLeasing a kredyt

Społeczność

Ekspert Infor.pl

Iwona Ostrowska

ekspert Instytutu Rozwoju Biznesu
ZOSTAŃ NASZYM EKSPERTEM