| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Finanse na start > Własna firma z funduszy UE - z dziennika początkującej kobiety przedsiębiorczej - cz. IV

Własna firma z funduszy UE - z dziennika początkującej kobiety przedsiębiorczej - cz. IV

W tym artykule opiszę jak najlepiej złożyć wniosek oraz najczęściej popełniane błędy.

Najważniejszy błąd jaki popełniają potencjalni beneficjenci to nie czytanie instrukcji znajdujących się przy każdym z punktów. Jest to przyczyną błędów w wypełnieniu wniosku. Przecież czytania ze zrozumieniem uczyliśmy się w podstawówce … więc warto czytać opisy ponieważ one naprawdę są przydatne i pozwalają samodzielnie i poprawnie wypełnić cały wniosek.

Zobacz: Jak ustalić sposób finansowania przedsiębiorstwa – środki własne

Zatem pełni optymizmu i nadziei, uzbrojeni w wiedzę zawartą w moich artykułach ruszajmy do urzędów pracy i składajmy wnioski. Nie bójmy się ryzykować. Pracujmy na własne nazwisko. Przecież sektor mikro- małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) to koń pociągowy – koło zamachowe każdej gospodarki wolnorynkowej.

Gdy już złożymy wniosek to musimy uzbroić się w cierpliwość. Po ok. 3 tygodniach od złożenia wniosku dostaniemy wiadomość o tym, czy nasz wniosek przeszedł ocenę formalno-prawną czy też nie.
Jeśli wniosek ma ocenę negatywną to się nie zrażajmy! Prośmy urząd o informację na czym ten błąd polegał i składajmy wniosek w następnym naborze.

Jeśli natomiast wniosek został pozytywnie oceniony pod względem formalno-prawnym to czekamy 3-4 tygodnie na wyniki oceny merytorycznej. Jeśli wniosek na tym etapie został negatywnie oceniony to nie można się załamywać. Trzeba poprosić Urząd o informację jakie popełniliśmy błędy – co spowodowało, że wniosek został odrzucony. Poprawmy popełnione błędy i składajmy wniosek w następnym konkursie. Jeśli jednak wniosek został pozytywnie oceniony to cały cyrk dopiero się zaczyna.

O Autorze

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Rzeszotarski

Business Development Manager & UC Specialist, Jabra

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK