| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Windykacja > Wierzyciel i dłużnik > Sposób na dłużnika

Sposób na dłużnika

Nie trać głowy, gdy Twój wierzyciel przekazał odzyskanie pieniędzy firmie windykacyjnej. To naturalna kolej rzeczy, jeśli nadmiernie spóźniasz się z regulowaniem płatności. W okresie wychodzenia z kryzysu przedsiębiorcy bardziej niż kiedyś dbają o swoje finanse. Egzekwowanie należności coraz szybciej przekazują wyspecjalizowanym firmom.

Na zwróceniu się do windykatora z inicjatywą spłaty swojego zadłużenia osoba zadłużona może tylko zyskać. Przede wszystkim otrzymuje możliwość zgłoszenia własnych warunków i negocjowania sposobu spłaty zaległości. Może zdecydować, czy woli rozliczyć się jednorazowo, czy w ratach. Może nawet zaproponować wysokość rat, by były one najlepiej dopasowane do aktualnych możliwości finansowych. Konsument podpisujący ugodę ratalną przestaje więc być jedynie dłużnikiem, a staje się klientem, dołącza do rzeszy innych osób, które regularnie spłacają swoje raty. 

Polecamy serwis Windykacja

Dzięki wystąpieniu z propozycją ugody, dłużnik zyskuje święty spokój. Nie otrzymuje już telefonicznych czy listownych ponagleń do zapłaty ani też informacji o przebiegającej procedurze sądowej lub komorniczej. W zamian za to dostaje możliwość sprawdzania bieżącego stanu i zarządzania zadłużeniem w każdym czasie i miejscu (przez telefon lub Internet w domowym zaciszu bez konieczności bezpośredniego kontaktu z windykatorem).

Podpisanie ugody z windykatorem powoduje, że dane o długu wpisane do rejestru dłużników (np. w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A.) nie będą upubliczniane. O dolegliwościach związanych z przebywaniem liście biura informacji gospodarczej (BIG) wie każdy przedsiębiorca i konsument, który tam trafił. Fakt ten skutkować może odcięciem od możliwości wzięcia kredytu, kupna na raty czy korzystania z telefonu lub telewizji na abonament. Dla wielu oznacza to wykluczenie z obrotu gospodarczego.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK