| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

GUS: bezrobocie spadło do 19,1 proc.

Aktualizacja: 24.09.2004

Stopa bezrobocia spadła w drugim kwartale 2004 roku do 19,1% z 20,7% odnotowanych kwartał wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). »

OFE zanotowały wzrost aktywów

Aktualizacja: 24.09.2004

Eurostat o deficycie krajów UE i strefy euro

Aktualizacja: 24.09.2004

Kraje strefy euro i Unii Europejskiej odnotowały w zeszłym roku wzrost deficytów budżetowych oraz zadłużenia publicznego. Takie sa wnioski z danych unijnego urzędu statystycznego Eurostat. »

31. Światowy Kongres Small Businessu w Warszawie

Aktualizacja: 24.09.2004

Dzisiaj rozpoczyna się 31. Światowy Kongres Small Businessu. Warszawski kongres jest poświęcony roli małych i średnich przedsiębiorstw na rynkach świata. »

Powstanie nowy gazociąg?

Aktualizacja: 24.09.2004

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz niemiecka firma VNG zawarły porozumienie o założeniu dwóch spółek - handlowej i przesyłowej. W obu spółkach obejmą po 50 proc. udziałów. Zasadniczym celem porozumienia jest budowa nowego gazociągu z Niemiec do Polski. »

Trwają kontrole nielegalnych automatów do gry

Aktualizacja: 24.09.2004

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w dalszym ciągu prowadzone są systematyczne kontrole w podmiotach urządzających gry na automatach bez zezwolenia. »

Nadal wzrost gospodarczy

Aktualizacja: 24.09.2004

W sierpniu zanotowano dobre wyniki w gospodarce. Z danych GUS wynika, że rosła produkcja w przemyśle i sprzedaż detaliczna, korzystniejsza była sytuacja w transporcie i łączności, utrzymały się pozytywne tendencje na rynku pracy. »

W Polsce najwięcej inwestycji zagranicznych

Aktualizacja: 23.09.2004

W ub.r. Polska zanotowała wzrost inwestycji zagranicznych, podczas gdy w całym regionie były o­ne o 4 mld USD mniejsze niż w roku poprzednim - wynika z raportu ekspertów Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju. »

Większa swoboda w organizacji czasu pracy

Aktualizacja: 23.09.2004

Komisja Europejska chce dać firmom więcej uprawnień w organizacji czasu pracy ich pracowników. »

Recyklingu będzie obowiązkowy dla firm

Aktualizacja: 23.09.2004

Firmy usługowe, których działalność wiąże się z powstawaniem produktów w opakowaniach, zostaną objęte obowiązkiem odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych i poużytkowych. Tak wynika z rządowego projektu nowelizacji przepisów, którego pierwsze czytanie odbyło się wczoraj w Sejmie. »

Wpływy z akcyzy

Aktualizacja: 23.09.2004

W sierpniu br. sprowadzono 129 690 samochodów objętych nabyciem wewnątrzwspólnotowym - wynika z danych Ministerstwa Finansów. »

Ceny produkcji przemysłowej do góry

Aktualizacja: 24.09.2004

Według wstępnych danych GUS, ceny produkcji sprzedanej przemysłu były w sierpniu 2004 r. o 0,4% wyższe niż przed miesiącem. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK