| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zadłużenie Skarbu Państwa

Aktualizacja: 23.11.2004

Sejm. Nowe zasady ochrony chorującego pracownika

Aktualizacja: 23.11.2004

Sejm zmienił zasady rozwiązywania umów z pracownikami bez wypowiedzenia z powodu ich niezdolności do pracy oraz zasady wynagradzania pracowników przebywających na zwolnieniu chorobowym. »

GUS. Słabsza koniunktura w przemyśle

Aktualizacja: 23.11.2004

Koniunktura w przemyśle przetwórczym jest w listopadzie gorsza niż w październiku, ale nadal dobra. Natomiast warunki funkcjonowania handlu detalicznego są złe, choć lepsze niż przed rokiem - wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego. »

Sejm. Kiedy komisja zajmie się zmianami w VAT

Aktualizacja: 23.11.2004

Proponowane zmiany w przepisach o VAT muszą jeszcze poczekać na rozpatrzenie przez sejmową Komisję Finansów Publicznych. Komisja miała się nimi zająć dziś. Zdecydowano jednak, że priorytet będzie miał przyszłoroczny budżet. »

Wzrost gospodarczy - różne oceny

Aktualizacja: 23.11.2004

50 mld euro na rozwój

Aktualizacja: 23.11.2004

Zmiany w procedurze cywilnej

Aktualizacja: 22.11.2004

W sprawach o naprawienie szkód wyrządzonych przez wydanie ustawy lub rozporządzenia Rady Ministrów, a także w sprawach o zadośćuczynienie z powodu niewydania aktu normatywnego do sądu zostanie pozwany minister skarbu państwa. »

GUS. Większa sprzedaż przemysłu

Aktualizacja: 22.11.2004

W paździeniku sprzedaż przemysłu była o 3,3 proc. większa niż przed rokiem, podczas gdy ekonomiści spodziewali się na ogół jej wzrostu o 4,3 proc. »

Wzrost czynszów od nowego roku

Aktualizacja: 22.11.2004

Po Nowym Roku najemców mieszkań czekają podwyżki czynszów. Posłowie wprowadzili jednak w piątek do ustawy o ochronie lokatorów przepisy, które mają ograniczyć skalę podwyżek. »

Polska - Niemcy. Bez podwójnego opodatkowania

Aktualizacja: 22.11.2004

Wymieniono dokumenty ratyfikacyjne polsko-niemieckiej umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku. »

Konwencja MOP

Aktualizacja: 22.11.2004

Podatek akcyzowy - nowe rozporządzenie UE

Aktualizacja: 22.11.2004

W Brukseli trwają prace nad nowym rozporządzeniem, które ma znacząco ograniczyć oszustwa związane z akcyzą. Kluczem do sukcesu ma być usprawnienie współpracy państw członkowskich. »

Deficyt budżetowy może być niższy niż zakładano

Aktualizacja: 19.11.2004

Według  wiceminister finansów Elżbiety Suchockiej-Roguskiej, tegoroczny deficyt budżetu może być niższy od zaplanowanych 45,3 mld zł o 2,5-3 mld zł, a wydatki mogą być mniejsze o maksymalnie 1 mld zł »

Rada Unii Europejskiej. Polska nie poprze patentów

Aktualizacja: 19.11.2004

Rząd Polski oficjalnie zadeklarował, że Polska nie może poprzeć tekstu uzgodnionego 18 maja 2004 r. jako propozycji "dyrektywy w sprawie zdolności patentowej wynalazków realizowanych przy pomocy komputera". Tym samym Rada Unii Europejskiej nie może formalnie przyjąć tego projektu jako jej wspólnego stanowiska. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK