| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Misja konsultacyjna Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Polsce

Aktualizacja: 13.10.2004

Dzisiaj (14 października) rozpoczyna swoją wizytę w Polsce Misja konsultacyjna Międzynarodowego Funduszu Walutowego. »

Rząd aktualizował strategię poręczeń i gwarancji

Aktualizacja: 13.10.2004

Rząd przyjął aktualizację strategii udzielania gwarancji i poręczeń. Oznacza to zwiększenie wysokości gwarancji i poręczeń udzielanych przez Skarb Państwa. »

Utrata prawa do odliczenia VAT. Wyrok odroczony

Aktualizacja: 13.10.2004

Do 25 października Trybunał Konstytucyjny odroczył wyrok w sprawie konstytucyjności przepisu ograniczającego podatnikom prawo do odliczenia VAT. »

Faktura sprzedaży z kodem lub bez kodu

Aktualizacja: 13.10.2004

Z informacji uzyskanych przez „GP” od kilku izb skarbowych wynika, że zamieszczenie kodu PL na krajowych fakturach sprzedaży nie powinno być uznane za błąd, a nawet gdyby się tak stało, to nie jest to błąd na tyle istotny, by stanowił podstawę np. do zakwestionowania odliczenia podatku. »

Ordynacja podatkowa - projekt nowelizacji

Aktualizacja: 13.10.2004

Ograniczenie liczby sytuacji, w których podatnik będzie miał obowiązek stawiać się w siedzibie urzędu skarbowego to nowa propozycja rządu. Rząd przyjął wczoraj projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej. »

Rząd o oszczędnościach w planie Hausnera

Aktualizacja: 13.10.2004

Według wicepremiera Jerzego Hausnera proporcja długu publicznego w stosunku do PKB w 2004 r. nie przekroczy progu 55 proc. »

Od przyszłego roku handel limitami na zanieczyszczenia

Aktualizacja: 12.10.2004

Około tysiąca polskich firm, reprezentujących największe gałęzie przemysłu, będzie mogło od przyszłego roku sprzedawać i kupować niewykorzystane limity na emisję dwutlenku węgla. Na międzynarodowy rynek w ciągu trzech lat może trafić z polskich firm ponad 85 mln ton dwutlenku węgla, które według dzisiejszych stawek warte są ok. 765 mln euro. »

BCC przeciwko tendencyjnemu przedstawianiu predsiębiorców

Aktualizacja: 12.10.2004

Pracodawcy z Business Centre Club potępili wczoraj wszelkie przypadki zawinionego niewypłacania pracownikom należnych wynagrodzeń. Protestują jednak przeciwko tendencyjnemu przedstawianiu przez rząd wizerunku niepłacącego pracodawcy. Ich zdaniem złe postrzeganie przedsiębiorców przez społeczeństwo ma ułatwić podwyższenie składek na ZUS. »

Boom inwestycyjny w Polsce?

Aktualizacja: 12.10.2004

Międzynarodowy Instytut Finansów (IIF) poinformował w Waszyngtonie, że w 2004 roku w Polsce inwestycje wzrosną o 30 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym, co oznacza że powinniśmy rok bieżący zamknąć kwotą inwestycji dokonanych i deklarowanych w wysokości prawie 8 mld dolarów. »

Wrześniowy ranking funduszy inwestycyjnych

Aktualizacja: 12.10.2004

Wrzesień był kolejnym miesiącem dobrej koniunktury dla polskich funduszy inwestycyjnych. Najwięcej zarobiły fundusze akcyjne i stabilnego wzrostu. »

Karty płatnicze - minął czas podpisywania umów na wydane karty

Aktualizacja: 12.10.2004

Jeśli do wczoraj nie podpisaliśmy z bankiem umowy o prowadzenie kart płatniczych, od dziś nasze karty mogą być zablokowane. »

Komisja sejmowa o p.d.o.f.

Aktualizacja: 11.10.2004

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Hetman

Adwokat i radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa autorskiego, pracy, handlowego i europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »