| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wchodzi w życe: warunki wykonywania kontroli celnej

Aktualizacja: 07.12.2004

Dzisiaj, 16 grudnia, wchodzi w życie rozporządzenie ministra finansów określające warunki wykonywania czynności kontroli celnej. »

Sejm. Nie będzie reklamy win

Aktualizacja: 15.12.2004

Posłowie z Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Zdrowia ostatecznie opowiedzieli się przeciwko dopuszczalności reklamy win gronowych w środkach masowego przekazu na zasadach podobnych do promocji piwa. »

Zatrudnianie młodocianych

Aktualizacja: 15.12.2004

Od dziś obowiązują nowe przepisy dotyczące warunków zatrudniania młodocianych przy niektórych pracach wzbronionych oraz nowe wykazy tych prac. Uzależniają o­ne dopuszczenie młodocianych do niektórych prac im wzbronionych od oceny ryzyka związanego z ich wykonywaniem. »

Komisja sejmowa o nowelizacji ustaw o doradztwie podatkowym oraz rachunkowości

Aktualizacja: 15.12.2004

Komisja Finansów Publicznych zarekomendowała przyjęcie senackich poprawek w sprawie nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym oraz ustawy o rachunkowości, które m.in. dają prawo osobom usługowo prowadzącym księgi rachunkowe wypełniania wszystkich zeznań i deklaracji podatkowych. »

Dzień wolny za świąteczną sobotę

Aktualizacja: 15.12.2004

W tym roku święta Bożego Narodzenia przypadają na sobotę i niedzielę, w związku z tym pojawia się problem oddawania dni wolnych za święta. »

Niższa podaż pieniądza

Aktualizacja: 15.12.2004

PHARE 2000: program wykorzystany prawie w 100 proc.

Aktualizacja: 15.12.2004

Z programu PHARE, realizowanego w trakcie ostatnich dwóch lat przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Gospodarki i Pracy, skorzystało ponad 9 tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw. »

Dług poniżej progu

Aktualizacja: 15.12.2004

22-proc. na internet - projekt nowelizacji ustawy o VAT przyjęty

Aktualizacja: 15.12.2004

Posłowie z sejmowej Komisji Finansów Publicznych przyjęli rządowy projekt nowelizacji ustawy o VAT, przewidujący m.in. opodatkowanie usług dostępu do internetu 22-proc. stawką, bez żadnych wyłączeń podmiotowych. »

GUS. Wyższa inflacja

Aktualizacja: 15.12.2004

W listopadzie ceny detaliczne towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 0,3 proc. Natomiast inflacja liczona w ujęciu rocznym utrzymała się na poziomie z października i wyniosła 4,5 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. »

Wyjaśnienia US: rozliczenie VAT

Aktualizacja: 14.12.2004

Spadkobierca jako następca prawny ma prawo dokonać rozliczenia VAT za okres, w którym podatnik prowadził jeszcze działalność gospodarczą. Ma też prawo do skorzystania z odliczenia podatku naliczonego, a nawet do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym. »

Pojekt ustawy o podatku tonażowym

Aktualizacja: 14.12.2004

W Ministerstwie Infrastruktury znajduje się projekt ustawy o podatku tonażowym. »

Rośnie szara strefa w budownictwie

Aktualizacja: 14.12.2004

Rośnie szara strefa w budownictwie, twierdzą przedstawiciele branży. Producentom i dystrybutorom materiałów budowlanych opłaca się sprzedawać bez faktury nawet o 40 proc. taniej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Kwapisz

Radca prawny.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK