| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Budżet uchwalony

Aktualizacja: 29.11.2004

Sejm uchwalił w piątek budżet państwa na przyszły rok. Wynika z niego, że Polska będzie się rozwijać w znacznie szybszym tempie niż większość krajów Unii Europejskiej. Wydatki państwa mają być większe od dochodów o 35 mld zł. »

Kiedy Polska wejdzie do strefy euro?

Aktualizacja: 26.11.2004

Polska może spełnić kryterium deficytu budżetowego konieczne dla przyjęcia euro w 2006 roku - poinformował Krzysztof Zdanowski, doradca ministra finansów. »

Emerytury pomostowe: większe koszty dla firm

Aktualizacja: 26.11.2004

Od 1 stycznia 2006 r. pracodawcy zatrudniający pracowników w szczególnym charakterze lub w szczególnych warunkach muszą się liczyć z podniesieniem kosztów pracy. »

NIK negatywnie ocania prywatyzację FWP

Aktualizacja: 26.11.2004

NIK krytykuje sposób zarządzania majątkiem byłego Funduszu Wczasów Pracowniczych i metody jego prywatyzacji w latach 1999-2004. »

Sondaż. Najważniejsze lepsze prawo

Aktualizacja: 26.11.2004

Ordynacja podatkowa: porozumienia o cenach transakcyjnych

Aktualizacja: 26.11.2004

Wczoraj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu zmian Ordynacji podatkowej. Jedną z nowości, którą zawiera nowelizacja, jest możliwość stosowania procedur wiążących porozumień mających za przedmiot metody ustalania cen transakcyjnych. »

Stawki karty podatkowej w 2005 roku

Aktualizacja: 26.11.2004

GUS. Firmy wydają więcej na inwestycje

Aktualizacja: 26.11.2004

W pierwszych trzech kwartałach tego roku przedsiębiorstwa zatrudniające 50 i więcej osób wydały na inwestycje 39 mld zł. Było to w cenach stałych o 9 proc. więcej niż przed rokiem - poinformował Główny Urząd Statystyczny. »

Senat. Faktury VAT bez podpisów

Aktualizacja: 26.11.2004

Senacka Komisja Gospodarki i Finansów Publicznych poparła rozwiązanie umożliwiające uznanie za dowód księgowy faktury VAT bez podpisów odbiorcy i wystawcy. »

Sejm. Kredyt technologiczny

Aktualizacja: 25.11.2004

Podniesienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw poprzez wsparcie inwestycji w zakresie innowacyjności zakłada projekt ustawy o wspieraniu działalności innowacyjnej, który rozpatrzył Sejm w pierwszym czytaniu. »

Senat. Zawód tłumacza nawet bez magisterium

Aktualizacja: 25.11.2004

Biegła znajomość języka obcego nie zawsze idzie w parze z wyższym wykształceniem - uważają senatorowie i chcą, aby zawód tłumacza przysięgłego mogła wykonywać osoba bez magisterium. »

UE. Konieczność uproszczenia regulacji prawnych

Aktualizacja: 25.11.2004

W Unii Europejskiej powstała lista regulacji prawnych, które muszą być uproszczone, aby ułatwić życie firmom działającym na terenie Wspólnoty. Miałby to być pierwszy krok w kierunku ograniczenia biurokracji, co w UE postuluje się od dawna. »

Darowizny kościelne. List do Socjaldemokracji Polskiej

Aktualizacja: 25.11.2004

Przedstawiciele ośmiu kościołów funkcjonujących w Polsce wystosowali list do Socjaldemokracji Polskiej, w którym negatywnie ocenili propozycje tej partii dotyczące zmian regulacji związanych z darowiznami na rzecz kościołów i związków wyznaniowych. »

Sejm. Komisja o nowelizacji ustawy o finansach publicznych

Aktualizacja: 25.11.2004

Wczoraj Komisja Finansów Publicznych rozpatrzyła zgłoszone przez Senat poprawki do ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz o zmianie niektórych ustaw. »

RPP. Stopy procentowe bez zmian

Aktualizacja: 25.11.2004

Rada Polityki Pieniężnej zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów nie zmieniła stóp procentowych i pozostawiła restrykcyjne nastawienie w polityce pieniężnej. Niespodzianki nie było, rynek obligacji nie zareagował, ale chwilowo osłabił się złoty. Minister finansów ocenił decyzję rady jako właściwą. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK