| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Senat. Zawód tłumacza nawet bez magisterium

Aktualizacja: 25.11.2004

Biegła znajomość języka obcego nie zawsze idzie w parze z wyższym wykształceniem - uważają senatorowie i chcą, aby zawód tłumacza przysięgłego mogła wykonywać osoba bez magisterium. »

UE. Konieczność uproszczenia regulacji prawnych

Aktualizacja: 25.11.2004

W Unii Europejskiej powstała lista regulacji prawnych, które muszą być uproszczone, aby ułatwić życie firmom działającym na terenie Wspólnoty. Miałby to być pierwszy krok w kierunku ograniczenia biurokracji, co w UE postuluje się od dawna. »

Darowizny kościelne. List do Socjaldemokracji Polskiej

Aktualizacja: 25.11.2004

Przedstawiciele ośmiu kościołów funkcjonujących w Polsce wystosowali list do Socjaldemokracji Polskiej, w którym negatywnie ocenili propozycje tej partii dotyczące zmian regulacji związanych z darowiznami na rzecz kościołów i związków wyznaniowych. »

Sejm. Komisja o nowelizacji ustawy o finansach publicznych

Aktualizacja: 25.11.2004

Wczoraj Komisja Finansów Publicznych rozpatrzyła zgłoszone przez Senat poprawki do ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz o zmianie niektórych ustaw. »

RPP. Stopy procentowe bez zmian

Aktualizacja: 25.11.2004

Rada Polityki Pieniężnej zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów nie zmieniła stóp procentowych i pozostawiła restrykcyjne nastawienie w polityce pieniężnej. Niespodzianki nie było, rynek obligacji nie zareagował, ale chwilowo osłabił się złoty. Minister finansów ocenił decyzję rady jako właściwą. »

Ordynacja podatkowa. Pierwsze czytanie projektu nowelizacji

Aktualizacja: 25.11.2004

Zmniejszenie liczby przypadków, gdy podatnik będzie musiał obowiązkowo stawiać się w urzędzie skarbowym, a także inne uproszczenia dla podatników, przewiduje rządowy projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej, którego pierwsze czytanie ma zostać dziś przeprowadzone w Sejmie. »

Przekraczanie granic UE: zgłaszanie sum powyżej 10 tys. euro

Aktualizacja: 24.11.2004

W Brukseli trwają prace nad rozporządzeniem, które wprowadza obowiązek zgłaszania kwot powyżej 10 tys. euro przy przekraczaniu zewnętrznych granic Unii Europejskiej. »

Wchodzi w życie 25 listopada: wymiana informacji o oszustach VAT

Aktualizacja: 23.11.2004

Art. 5 rozporządzenia Komisji (WE) nr 1925/2004 z dnia 29 października 2004 r. (L 331): współpraca administracyjna w dziedzinie podatku od wartości dodanej polega na wymianie określonych informacji dotyczących skonkretyzowanych grup podatników, w tym również potencjalnych oszustów podatkowych. »

Polacy o sytuacji w kraju: jest coraz gorzej

Aktualizacja: 24.11.2004

Aż 62 proc. Polaków uważa, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku, tylko 26 proc. jest przeciwnego zdania. »

Ordynacja podatkowa. Ministerstwo Finansów wprowadzi zmiany

Aktualizacja: 24.11.2004

Ministerstwo Finansów zamierza wprowadzić nowelizację Ordynacji podatkowej w zakresie wiążących interpretacji prawa podatkowego, która ma stanowić alternatywę dla zmian w tym zakresie, które mają wejść w życie od 1 stycznia 2005 r., zgodnie z przepisami wprowadzającymi ustawę o swobodzie działalności gospodarczej. »

MF ostrzega przed wyższymi podatkami

Aktualizacja: 24.11.2004

Jeśli Sejm nie uchwali dwóch poprawionych ustaw z tzw. planu oszczędnościowego Hausnera, to trzeba będzie podnieść podatki - stwierdził minister finansów Mirosław Gronicki. »

Pomoc sądowa w UE - drugie czytanie

Aktualizacja: 24.11.2004

Osoby procesujące się przed sądami w państwach Unii Europejskiej mogą liczyć na zwolnienie z opłat sądowych, bezpłatną pomoc adwokata oraz zwrot kosztów podróży. »

Rząd  zaakceptował zmiany w VAT

Aktualizacja: 24.11.2004

Rząd zaakceptował wczoraj projekt zmiany ustawy o podatku od towarów i usług przewidujący wprowadzenie 22-proc. VAT na internet. »

Międzynarodowy Fundusz Walutowy dobrze o polskiej gospodarce

Aktualizacja: 23.11.2004

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) ocenia, że rozwój polskiej gospodarki w br. jest bardzo silny. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wierzbowski Eversheds

Usługi prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »