| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Inflacja wpływa na płace

Aktualizacja: 02.12.2004

UOKiK zbadał  prawie 9 tys. produktów

Aktualizacja: 01.12.2004

W ciągu pierwszego półrocza obowiązywania w Polsce unijnego systemu nadzoru rynku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przeprowadził 2,4 tys. kontroli i zbadał blisko 9 tys. produktów - wynika z raportu przyjętego przez Radę Ministrów. »

Rząd: ubezpieczenia przedsiębiorców - projekt ustawy

Aktualizacja: 01.12.2004

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz o zmianie innych ustaw. Uregulowania zawarte w projekcie przewidują zwiększenie przychodów ze składek na ubezpieczenia społeczne w wyniku zmian dotyczących zakresu i wysokości podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne od osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. »

Trybunał Konstytucyjny: sankcja jest konstytucyjna

Aktualizacja: 01.12.2004

Przepis wprowadzający sankcję karną w wysokości 30 proc. zawyżenia w podatku od towarów i usług jest zgodny z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. »

Rząd. Będą podwyżki składek ZUS od przedsiębiorców

Aktualizacja: 01.12.2004

Rząd przyjął wczoraj dwa projekty ustaw z tzw. planu Hausnera, które wcześniej odrzucił Sejm. »

Prezydent nie podpisał jeszcze ustawy o PIT

Aktualizacja: 01.12.2004

Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie podpisał we wtorek znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych »

Wchodzi w życie: szkolenia dla bezrobotnych tylko z wpisem do rejestru

Aktualizacja: 30.11.2004

Od dzisiaj, 1 grudnia, instytucja szkoleniowa oferująca szkolenia dla bezrobotnych i osób poszukujących pracy nie będzie mogła starać się o zlecenia finansowane ze środków publicznych, jeżeli nie uzyska wpisu do rejestru takich instytucji. »

Więcej do odliczenia

Aktualizacja: 02.12.2004

Znane są już kwoty ulgi uczniowskiej, jakie będą obowiązywały od 1 stycznia 2005 r.: opublikowano rozporządzenia dotyczące ulgi uczniowskiej (Dzienniku Ustaw nr 253 z 29 listopada 2004 r.), wejdą o­ne w życie 1 stycznia 2005 r. »

Sprawy polskich firm w międzynarodowych sądach arbitrażowych

Aktualizacja: 30.11.2004

Polskie firmy coraz częściej korzystają z międzynarodowych sądów arbitrażowych: w tym roku Międzynarodowy Sąd Arbitrażowy w Paryżu rozpatrzył dziewięć spraw z polskim udziałem. »

Wchodzi w życie: rejestracja obrazu i dźwięku na imprezach masowych

Aktualizacja: 30.11.2004

Podczas imprez masowych obowiązkowej rejestracji obrazu i dźwięku będą podlegały od dziś m.in. sektory dla publiczności, okolice kas biletowych, bram, ogrodzeń i parkingów, a jakość zapisu musi umożliwić policji identyfikację osób zakłócających porządek i bezpieczeństwo publiczne. »

Złoty jest coraz silniejszy

Aktualizacja: 30.11.2004

Naszą walutę mogły wzmocnić zapowiedzi dotyczące podaży obligacji do końca roku oraz reform związanych z podatkiem VAT. Zaniepokojony jest wicepremier Jerzy Hausner, który twierdzi, że zbyt silny złoty już zaczyna być problemem dla eksporterów i sugeruje potrzebę interwencji NBP na rynku walutowym. Resort finansów zapowiada ograniczenie potrzeb pożyczkowych i zmniejszenie emisji papierów dłużnych w grudniu. »

Wzrośnie wysokość składek na ubezpieczenia przedsiębiorców

Aktualizacja: 30.11.2004

W grudniu br. wzrośnie wysokość składek na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne płaconych przez osoby prowadzące działalność gospodarczą, twórców, artystów oraz wykonujących wolne zawody. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »