| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Sejm. Budżet 2005 uchwalony

Aktualizacja: 23.12.2004

Po debacie nad poprawkami Senatu Sejm przyjął wczoraj ostateczną wersję ustawy budżetowej. Teraz trafi o­na do prezydenta, który powinien ja podpisać. »

Czynsze drastycznie nie wzrosną

Aktualizacja: 23.12.2004

BCC o kolejnej próbie rządu podwyższenia składek na ZUS od przedsiębiorców

Aktualizacja: 22.12.2004

Business Centre Club z niepokojem przyjmuje podjęcie przez rząd kolejnej próby podwyższenia składek ZUS od osób prowadzących działalność gospodarczą. »

GKO. Przekroczenie uprawnień

Aktualizacja: 22.12.2004

Podpis składany na dokumencie przez głównego księgowego (skarbnika) obok pracownika właściwego rzeczowo oznacza, że główny księgowy jedynie potwierdza, iż poszczególne wydatki mieszczą się w harmonogramie wydatków. »

SOKiK. Wdzwaniany dostęp do internetu

Aktualizacja: 22.12.2004

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał w mocy decyzje prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, regulujące zasady rozliczeń pomiędzy Telekomunikacją Polską S.A. a Pilicką Telefonią, dotyczących korzystania z sieci internetowej. »

Sejm omówi rządowy projekt ustawy o abonamencie

Aktualizacja: 22.12.2004

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu ma być omawiany właśnie ten projekt rządowy. Jednocześnie toczą się prace legislacyjne nad czterema poselskimi projektami zmian w przepisach o abonamencie, zgłoszone przez PiS, PSL, Samoobronę i SDPL. »

BCC za przywróceniem szkoleń zawodowych niepełnosprawnych.

Aktualizacja: 22.12.2004

BCC wystąpł do rządu i Komisji Europejskiej w sprawie przywrócenia szkoleń zawodowych dla osób niepełnosprawnych. »

Solidarność o płacy minimalnej

Aktualizacja: 22.12.2004

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” popiera koncepcję wprowadzenia ustawowych gwarancji poprawy relacji wysokości minimalnego wynagrodzenia w stosunku do wysokości przeciętnego wynagrodzenia. »

Senat. VAT i finanse publiczne

Aktualizacja: 22.12.2004

Znowelizowaną ustawą o VAT przewidującą m.in. wprowadzenie 22-proc. jednolitej stawki na usługi dostępu do internetu ma dziś zająć się Senat. »

GUS. Grudniowa koniunktura w przemyśle, budownictwie i handlu

Aktualizacja: 22.12.2004

Mimo że oceny ogólnego klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w grudniu są nadal pozytywne, to są o­ne gorsze niż w listopadzie i ostrożniejsze niż w analogicznym miesiącu ostatnich lat - wynika z danych GUS. »

Łączna wartość NPR bliska 500 mld zł

Aktualizacja: 21.12.2004

Łączna wartość środków w ramach Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013 powinna zbliżyć się do kwoty 500 mld zł - ocenił wicepremier Jerzy Hausner. »

Składki zapłacone w UE nie będą uwzględnione w Polsce

Aktualizacja: 21.12.2004

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych w obecnym brzmieniu nie przewiduje możliwości uwzględniania zapłaconych w państwach członkowskich UE składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne w przypadku ustalania wysokości zaliczki na podatek dochodowy - uważają eksperci. Podkreślają, że przepis ten powoduje różnicowanie podatników wobec prawa. »

SOKiK. Kursant skreślony z listy nie płaci

Aktualizacja: 21.12.2004

Zastrzeżenie przez szkołę językową, że kursant skreślony z listy studentów nadal musi wnosić opłatę za lekcje oraz pobieranie 1,5 proc. karnych odsetek dziennie, stanowi zakazane klauzule umowne - orzekł sąd. »

Przedsiębiorcy mniej obawiają się kontroli

Aktualizacja: 21.12.2004

Przedsiębiorcy czują się bezpieczniejsi w obliczu kontroli podatkowych w zakresie cen transferowych. Oceniają, że właściwe udokumentowanie tych transakcji uchroni ich przed negatywnymi skutkami działania fiskusa - wynika z badania przeprowadzonego przez Ernst & Young. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Izabella Żyglicka i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni spółka komandytowa

Nowoczesna firma prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK