| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

ZUS. Wysokość składek dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 20.01.2005

Wysokość składek na ubezpieczenie społeczne dla osób prowadzących działalność gospodarczą w lutym i marcu pozostanie bez zmian - wynika z komunikatu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. »

Wybór formy opodatkowania. Dziś upływa termin składania oświadczeń

Aktualizacja: 20.01.2005

Przedsiębiorcy, którzy zamierzają w br. korzystać z jednolitej 19-procentowej stawki PIT, a do tej pory rozliczali się na innych zasadach, muszą najpóźniej dziś złożyć oświadczenie w tej sprawie w swoim urzędzie skarbowym. »

Interpretacje podatkowe zgodnie z życzeniem przedsiębiorców

Aktualizacja: 20.01.2005

Ministerstwo Finansów może zaproponować zmianę przepisów dotyczących wiążących interpretacji podatkowych, ale po wcześniejszych konsultacjach z przedsiębiorcami. »

Inflacja wciąż rośnie

Aktualizacja: 19.01.2005

Jeździmy na złym paliwie

Aktualizacja: 19.01.2005

Akcyza na samochody. "Polska" skarga w komisji UE

Aktualizacja: 18.01.2005

Dziś w Parlamencie Europejskim w Brukseli podczas posiedzenia Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego zostanie rozpatrzona petycja polskiego podatnika, który zarzuca niezgodność z prawem wspólnotowym przepisów o pobieraniu przez Polskę podatku akcyzowego od samochodów używanych importowanych z krajów Unii Europejskiej. »

PIT. Zeznania roczne przez internet

Aktualizacja: 18.01.2005

Zeznania za 2006 r. będą mogły być prawdopodobnie przesyłane do urzędu skarbowego drogą elektroniczną. To będą duże koszty dla administracji skarbowej, jednak jest to rozwiązanie społecznie uzasadnione i wszyscy na tym zyskają - powiedział „GP” podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Jarosław Neneman. »

Wkrótce będzie kolejny standard

Aktualizacja: 18.01.2005

Komitet Regulacyjny ds. Rachunkowości wydał pozytywną opinię w sprawie przyjęcia przez Komisję Europejską Międzynarodowego Standardu Sprawozdawczości Finansowej nr 2 - Płatności w formie akcji własnych. W najbliższym czasie należy spodziewać się wydania przez Komisję rozporządzenia przyjmującego ten standard. »

GUS. Inflacja wciąż wysoka

Aktualizacja: 18.01.2005

Ochrona konsumenta. Cinema City złamało prawo

Aktualizacja: 17.01.2005

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że sieć kin Cinema City naruszyła zbiorowe interesy konsumentów. Od 14 maja do 31 grudnia 2004 r. spółka prowadziła akcję promocyjną, w ramach której konsumenci mogli nabyć tańsze bilety w cenie 10 zł. Warunkiem było jednak zebranie na imiennej karcie pieczątek potwierdzających nabycie 5 biletów. W ramach programu lojalnościowego wydano 2 miliony kart. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK