| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Sejm. Zaostrzenie kar dla pracodawców łamiących prawa pracownicze

Aktualizacja: 16.02.2005

W Sejmie odbyły się pierwsze czytania projektów zmian w kodeksie pracy oraz kodeksie wykroczeń. Projekty zgłosiły kluby Unii Pracy i SdPl. Proponowane zmiany dotyczą zaostrzenia sankcji w stosunku do pracodawców łamiących prawa pracownicze ze szczególnym uwzględnieniem naruszeń dotyczących wynagrodzenia za pracę. »

Sejm. Umorzenie składek na ZUS nawet przy zaległościach

Aktualizacja: 16.02.2005

Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o umorzenie, rozłożenie na raty czy odroczenie terminu płatności składek na ZUS nawet wtedy, gdy będą posiadać zaległości z tytułu składek wobec pracowników - zakłada poselski projekt ustawy, którym zajmowała się wczoraj sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. »

Prace sejmu: jakie składki na ZUS zapłacą przedsiębiorcy

Aktualizacja: 16.02.2005

Jak informowaliśmy wczoraj, w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. »

GUS. Spadła inflacja

Aktualizacja: 16.02.2005

W styczniu inflacja liczona w ujęciu rocznym spadła do 4 proc. z 4,4 proc. w grudniu - poinformował Główny Urząd Statystyczny. »

ZUS. Lepsza identyfikacja składek na ubezpieczenie zdrowotne

Aktualizacja: 16.02.2005

W ciągu 6 lat od wejścia w życie reformy ochrony zdrowia poprawiła się identyfikacja składek na ubezpieczenie zdrowotne z 42,8 do 83,7 proc. »

Odraczanie terminu płatności należności celnych. Projekt zmian

Aktualizacja: 16.02.2005

Ministerstwo Finansów opracowało projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie odraczania terminu płatności należności celnych. »

Wyrok TK. 50-proc. stawka PIT - martwy przepis

Aktualizacja: 16.02.2005

Jak już informowaliśmy, przepisy dotyczące 50-proc. stawki podatku dla najbogatszych nie będą obowiązywać, jednak jako martwe regulacje pozostaną w ustawie o PIT. Trybunał nie uznał ich bowiem za niekonstytucyjne. »

Socjaliści stawiają warunki przyjęcia dyrektywy liberalizującej rynek usług w UE

Aktualizacja: 16.02.2005

Wyłączenie z projektu unijnej dyrektywy o liberalizacji rynku usług w UE usług publicznych oraz zastąpienie zasady kraju pochodzenia zasadą kraju przyjmującego lub harmonizacja zasad świadczenia usług w Unii - to postulaty najczęściej zgłaszane we wtorek w Brukseli przez europejskich socjalistów. »

Kary nie zalicza się do kosztów. Wyjaśnienie US

Aktualizacja: 16.02.2005

Opłata legalizacyjna to forma opłaty sankcyjnej, kary za samowolę budowlaną i jako taka z mocy ustawy jest wyłączona z kategorii kosztów uzyskania przychodów. »

Trybunał Konstytucyjny odrzucił wprowadzenie 50-proc. stawki PIT

Aktualizacja: 15.02.2005

Trybunał Konstytucyjny odrzucił we wtorek wprowadzenie 50-proc. stawki PIT, uznając, że w przypadku ustawy o PIT nie zachowany został termin vacatio legis. »

NIK pozytywnie o funkcjonowaniu przywięziennych zakładów pracy

Aktualizacja: 15.02.2005

Mimo stwierdzenia istotnych nieprawidłowości w realizacji zadań przypisanych przywięziennym zakładom pracy, Najwyższa Izba Kontroli (NIK) pozytywnie ocenia ich funkcjonowanie - wynika z kontroli, której wyniki zaprezentowano we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie. »

Odliczanie podatku VAT. Na własne ryzyko

Aktualizacja: 15.02.2005

Obowiązująca w polskim systemie zasada, zgodnie z którą podatnik, który nie został jeszcze zarejestrowany jako podatnik VAT, a rozpoczął już dokonywanie czynności związanych z tą działalnością, nie ma prawa do odliczania i naliczania podatku, jest niezgodna z VI Dyrektywą. »

Sejm. Podwyżki składek na ZUS dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 15.02.2005

Dzisiaj w Sejmie rozpoczyna się kolejna batalia o podwyżkę składek na ZUS dla małych firm. »

Wchodzi w życie dyrektywa o dostępie do informacji o środowisku naturalnym

Aktualizacja: 15.02.2005

Dyrektywa zapewniająca obywatelom Unii Europejskiej większy dostęp do informacji o ochronie środowiska naturalnego wchodzi w życie. Przepisy dyrektywy zapewniają każdej osobie fizycznej lub prawnej, niezależnie od obywatelstwa, narodowości czy kraju zamieszkania, prawo do uzyskania informacji dotyczących środowiska naturalnego a posiadanych lub opracowywanych przez instytucje publiczne. Mogą to być np. dane dotyczące wielkości emisji zanieczyszczeń do atmosfery i ich wpływu na zdrowie. »

50-procentową stawkę PIT znów w  Trybunale Konstytucyjnym

Aktualizacja: 15.02.2005

Dziś, 15 lutego, Trybunał Konstytucyjny ma się wypowiedzieć w sprawie konstytucyjności przepisów wprowadzających 50-procentową stawkę PIT. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KSP Legal & Tax Advice

Tworzymy rozwiązania dla biznesu. Zespół Doradztwa Podatkowego. Obsługa prawna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK