| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

ZUS. Bierzemy coraz mniej zwolnień lekarskich

Aktualizacja: 08.03.2005

Z najnowszych danych ZUS wynika, że w ubiegłym roku spadła liczba dni, podczas których Polacy przebywali na zwolnieniach lekarskich. »

Podatki. Nie zapominajmy o korektach

Aktualizacja: 08.03.2005

Podatnicy, którzy dokonali korekty VAT w lutym, składając deklarację VAT-7 za styczeń, powinni pamiętać, że czeka ich jeszcze jedna korekta, tym razem korekta CIT. Przychody i koszty podatkowe wynikające z korekty VAT podatnicy powinni wykazać w deklaracji CIT-2 za luty składanej do 21 marca - wyjaśniło Ministerstwo Finansów. »

Branża utylizacyjna. Wnioski o dotacje tylko do 11 marca

Aktualizacja: 08.03.2005

Tylko do 11 marca br. zakłady branży utylizacyjnej mogą składać wnioski o pomoc finansową w centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. »

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej: kosztowne, ale korzystne

Aktualizacja: 08.03.2005

Wdrożenie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej w polskich przedsiębiorstwach będzie procesem kosztownym, ale przyniesie wymierne korzyści w dłuższym okresie - uważają eksperci z HLB Frąckowiak i Wspólnicy Sp. z o.o. »

UE. Dyrektywa o opatentowaniu oprogramowania komputerowego

Aktualizacja: 08.03.2005

Rada Ministrów Unii Europejskiej oficjalnie zatwierdziła wczoraj w Brukseli projekt unijnej dyrektywy o opatentowaniu oprogramowania komputerowego. »

Międzybankowy system rozliczeń w euro EuroELIXIR już działa

Aktualizacja: 08.03.2005

Wczoraj został uruchomiony system do rozliczeń międzybankowych w euro, tzw. EuroELIXIR. »

PIP o dzikim kapitalizmie w przedsiębiorstwach

Aktualizacja: 08.03.2005

W ubiegłym roku przedsiębiorstwa zarobiły rekordowo dużo, a liczba bankructw spadła o 43 proc., to aż 58 proc. skontrolowanych pracodawców nie wypłacało wynagrodzeń lub innych świadczeń. »

Komornicy nie zajmą pensji w szpitalach

Aktualizacja: 07.03.2005

Sejm zadecydował, że ochroną zostaną objęte wynagrodzenia pracowników tylko tych zakładów opieki zdrowotnej, w których toczą się postępowania egzekucyjne. »

Niepełnosprawni. Projekt nowej ustawy

Aktualizacja: 07.03.2005

Prace nad autopoprawką rządowego projektu nowej ustawy rehabilitacyjnej zmierzają w niewłaściwym kierunku - twierdzą pracodawcy osób niepełnosprawnych, którzy zażądali wycofania projektu z Sejmu i nowelizacji obecnej ustawy. »

VAT na internet - informacja o cenach

Aktualizacja: 07.03.2005

Firmy dostarczające internet powinny poinformować klientów o wzroście cen usług dostępu do internetu spowodowanych wprowadzeniem od 1 marca br. 22-proc. stawki VAT na te usługi - wynika z odpowiedzi, jakiej udzielił prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. »

UE. Ułatwienia przy podziale i łaczeniu firm

Aktualizacja: 07.03.2005

Przedstawiciele Komisji Europejskiej wyrazili zadowolenie z oceny proponowanych zmian podatkowych związanych z połączeniami i podziałem firm działających w kilku państwach unijnych. »

Podpisano nową polsko-ukraińską umowę o współpracy gospodarczej

Aktualizacja: 04.03.2005

Nową umowę o współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Ukrainą podpisali w piątek w Kijowie premierzy Marek Belka i Julia Tymoszenko. »

Dyrektywa patentowa. Będą dalsze prace w PE?

Aktualizacja: 08.03.2005

Przewodniczący UE Luksemburczycy liczą, że w poniedziałek Rada ministrów krajów UE ds. konkurencji skieruje kontrowersyjną dyrektywę o patentach na oprogramowanie do komputerów do drugiego czytania w Parlamencie Europejskim - podały źródła zbliżone do Luksemburga. »

Prawo upadłościowe i naprawcze. Trwają prace nad ustawą

Aktualizacja: 04.03.2005

W Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka odbyło się pierwsze czytanie ustawy o zmianie ustawy - Prawo upadłościowe i naprawcze i rozpoczęły się nad nią prace. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ministerstwo Finansów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK