| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Przenoszenie produkcji w UE

Aktualizacja: 17.03.2005

Warto przenosić produkcję przemysłową ze „starych” krajów UE do krajów Europy Centralnej - tak wynika z badań zrealizowanych przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym Krajowej Izby Gospodarczej. »

Rekordowy zysk PZU

Aktualizacja: 17.03.2005

Grupa PZU osiągnęła w 2004 r. rekordowy zysk netto. Wyniósł o­n 2 188,1 mln zł i był o 61,2 proc. wyższy niż w roku poprzednim. Największy w tym udział miał PZU SA, który wygospodarował ponad 1,4 mld zł zysku, czyli o 56,3 proc. więcej niż przed rokiem. »

Ograniczenie zatrudnienia w szarej strefie

Aktualizacja: 17.03.2005

Przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy zakłada m.in. ograniczenie zatrudnienia w szarej strefie. »

Prawo do zmniejszania podatku o 1 proc. - wniosek do TK

Aktualizacja: 17.03.2005

Trybunał Konstytucyjny będzie musiał ocenić, czy wyłączenie podatników podatku liniowego oraz osób rozliczających przychody z kapitałów pieniężnych z możliwości zmniejszenia podatku należnego o 1 proc. w związku z wpłatą na rzecz organizacji pożytku społecznego jest zgodne z Konstytucją RP. »

Informacje o kontach bankowych. Procedury

Aktualizacja: 17.03.2005

Zawarte w założeniach do projektu zmiany w ustawie o kontroli skarbowej przewidują rozszerzenie zakresu informacji uzyskiwanych przez organy kontroli skarbowej od banków i innych instytucji finansowych o dane identyfikujące kontrahentów transakcji. Nie wydaje się jednak, aby było to potrzebne, bo jak do tej pory organy skarbowe rzadko korzystają z przysługujących im uprawnień. »

Bezpieczny e-handel

Aktualizacja: 15.03.2005

Przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż za pośrednictwem internetu, musi udzielić konsumentom wielu rzetelnych i pełnych informacji. Jeśli tego nie zrobi, może zostać posądzony o naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. »

Darowizny kościelne

Aktualizacja: 16.03.2005

NBP. Nowy system transakcji - szybciej i taniej

Aktualizacja: 15.03.2005

Szybszy czas rozliczeń i niższe koszty transakcji to główne korzyści z uruchomienia przez NBP systemu SORBNET-EURO i połączenia go z paneuropejskim systemem TARGET. »

Ponad 400 tys. Polaków pracowało w ub. roku w krajach UE

Aktualizacja: 15.03.2005

Ponad 400 tys. Polaków pracowało w ubiegłym roku w krajach Unii Europejskiej; najwięcej w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech - wynika z danych Ministerstwa Gospodarki i Pracy (MGiP). Większość z nich to pracownicy sezonowi, którzy nie zamierzają na stałe emigrować z Polski. »

MF i MSWiA integrują systemy informatyczne

Aktualizacja: 15.03.2005

Ministerstwo Finansów wraz z resortem spraw wewnętrznych i administracji rozpoczęły integrowanie systemów informatycznych. »

GUS. Inflacja spadła do 3,6 proc.

Aktualizacja: 15.03.2005

W styczniu inflacja liczona w ujęciu rocznym wyniosła 3,7 proc., a nie jak wcześniej podawano 4 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny »

NSA. Odliczenie darowizn kościelnych bez limitu

Aktualizacja: 15.03.2005

NSA uznał, iż wszyscy, którzy skorzystali z odliczenia darowizny przekazanej Kościołowi katolickiemu i Kościołowi prawosławnemu bez limitu, mieli do tego prawo. »

Prognoza deficytu budżetowego 2005

Aktualizacja: 14.03.2005

Sejm. Nowelizacja VAT

Aktualizacja: 14.03.2005

Nowe zasady odliczeń VAT od samochodów i ulga na złe długi nie wejdą w życie 1 kwietnia, jak planowali posłowie. »

UE zbada przestrzegane reguł antymonopolowych

Aktualizacja: 14.03.2005

Unia Europejska zapowiedziała dochodzenia, które mają ustalić, jak w sektorze usług finansowych i w branży energetycznej są przestrzegane reguły antymonopolowe. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcowska Mariusz Boruch

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK