| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Nowy podatek na auta zamiast akcyzy - rząd przyjął projekt

Aktualizacja: 09.03.2005

Rząd przyjął wczoraj projekt ustawy o podatku od samochodów osobowych, który zastąpi płaconą dotychczas akcyzę. »

Terminy wniosków do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych

Aktualizacja: 08.03.2005

Terminy składania miesięcznych informacji i wniosków przez pracodawców ubiegających się o dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych nie mogą być przywracane, wynika z wyjaśnień Ministerstwa Polityki Społecznej. »

VAT. Sejm zajmie się poselskimi propozycjami zmian w ustawie

Aktualizacja: 08.03.2005

Na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Sejm ma się zająć poselskimi propozycjami zmian w ustawie o podatku od towarów i usług. »

CIT. Chętnie korzystamy z uproszczonej metody regulowania zaliczek

Aktualizacja: 08.03.2005

W tym roku widoczny jest wzrost zainteresowania podatników wyborem uproszczonej metody regulowania zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych w porównaniu z latami ubiegłymi. »

Zawyżanie opłat za wieczyste użytkowania nieruchomości

Aktualizacja: 08.03.2005

Jak informuje Business Centre Club, wielu przedsiębiorców zgłasza w ostatnim czasie, że gminy, prezydenci miast i starostowie obciążają przedsiębiorstwa nowymi, znacznie wyższymi niż do tej pory, opłatami z tytułu wieczystego użytkowania nieruchomości. »

ZUS. Bierzemy coraz mniej zwolnień lekarskich

Aktualizacja: 08.03.2005

Z najnowszych danych ZUS wynika, że w ubiegłym roku spadła liczba dni, podczas których Polacy przebywali na zwolnieniach lekarskich. »

Podatki. Nie zapominajmy o korektach

Aktualizacja: 08.03.2005

Podatnicy, którzy dokonali korekty VAT w lutym, składając deklarację VAT-7 za styczeń, powinni pamiętać, że czeka ich jeszcze jedna korekta, tym razem korekta CIT. Przychody i koszty podatkowe wynikające z korekty VAT podatnicy powinni wykazać w deklaracji CIT-2 za luty składanej do 21 marca - wyjaśniło Ministerstwo Finansów. »

Branża utylizacyjna. Wnioski o dotacje tylko do 11 marca

Aktualizacja: 08.03.2005

Tylko do 11 marca br. zakłady branży utylizacyjnej mogą składać wnioski o pomoc finansową w centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. »

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej: kosztowne, ale korzystne

Aktualizacja: 08.03.2005

Wdrożenie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej w polskich przedsiębiorstwach będzie procesem kosztownym, ale przyniesie wymierne korzyści w dłuższym okresie - uważają eksperci z HLB Frąckowiak i Wspólnicy Sp. z o.o. »

UE. Dyrektywa o opatentowaniu oprogramowania komputerowego

Aktualizacja: 08.03.2005

Rada Ministrów Unii Europejskiej oficjalnie zatwierdziła wczoraj w Brukseli projekt unijnej dyrektywy o opatentowaniu oprogramowania komputerowego. »

Międzybankowy system rozliczeń w euro EuroELIXIR już działa

Aktualizacja: 08.03.2005

Wczoraj został uruchomiony system do rozliczeń międzybankowych w euro, tzw. EuroELIXIR. »

PIP o dzikim kapitalizmie w przedsiębiorstwach

Aktualizacja: 08.03.2005

W ubiegłym roku przedsiębiorstwa zarobiły rekordowo dużo, a liczba bankructw spadła o 43 proc., to aż 58 proc. skontrolowanych pracodawców nie wypłacało wynagrodzeń lub innych świadczeń. »

Komornicy nie zajmą pensji w szpitalach

Aktualizacja: 07.03.2005

Sejm zadecydował, że ochroną zostaną objęte wynagrodzenia pracowników tylko tych zakładów opieki zdrowotnej, w których toczą się postępowania egzekucyjne. »

Niepełnosprawni. Projekt nowej ustawy

Aktualizacja: 07.03.2005

Prace nad autopoprawką rządowego projektu nowej ustawy rehabilitacyjnej zmierzają w niewłaściwym kierunku - twierdzą pracodawcy osób niepełnosprawnych, którzy zażądali wycofania projektu z Sejmu i nowelizacji obecnej ustawy. »

VAT na internet - informacja o cenach

Aktualizacja: 07.03.2005

Firmy dostarczające internet powinny poinformować klientów o wzroście cen usług dostępu do internetu spowodowanych wprowadzeniem od 1 marca br. 22-proc. stawki VAT na te usługi - wynika z odpowiedzi, jakiej udzielił prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK