| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Sejm. Ordynacja podatkowa w tym tygodniu w podkomisji

Aktualizacja: 28.02.2005

W tym tygodniu specjalna podkomisja ma kontynuować prace nad projektem nowelizacji Ordynacji podatkowej. »

UOKiK. Bezprawna windykacja długów

Aktualizacja: 25.02.2005

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął dwa postępowania przeciwko firmom prowadzącym windykację długów konsumenckich, którym zarzuca praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów. »

SOKiK. Zakazane klauzule w umowach z kablówką

Aktualizacja: 25.02.2005

Telewizja kablowa nie ma prawa jednostronnie zmieniać wysokości abonamentu bez przyznania klientowi prawa odstąpienia od umowy. »

RPP: Nastawienie zmienione na ekspansywne, stopy bez zmian

Aktualizacja: 25.02.2005

Rada Polityki Pieniężnej niespodziewanie zasygnalizowała zamiar szybszego złagodzenia polityki monetarnej i zmieniła nastawienie na ekspansywne ("łagodne") z restrykcyjnego, pozostawiając stopy procentowe bez zmian - podał w piątek NBP. »

Zachowanie numeru telefonu komórkowego od października

Aktualizacja: 25.02.2005

Od października br. posiadacze telefonów komórkowych będą mogli zachować swój obecny numer, nawet jeśli zmienią operatora. »

Kampania na rzecz zatrudniania niepełnosprawnych

Aktualizacja: 25.02.2005

„Sprawni w pracy” to hasło właśnie rozpoczętej ogólnopolskiej kampanii na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych. »

Ochrona produktów tradycyjnych w UE

Aktualizacja: 25.02.2005

W Polsce jest zidentyfikowanych ponad 700 produktów, które mogą być zarejestrowane i chronione - poinformowało Ministerstwo Rolnictwa. »

Ipsos: Coraz więcej osób spodziewa się zahamowania inflacji

Aktualizacja: 25.02.2005

W porównaniu ze styczniem zwiększyła się liczba osób oczekujących zahamowania inflacji - wynika z badań oczekiwań inflacyjnych przeprowadzonych w lutym przez ośrodek Ipsos. »

VAT na internet: firmy nie muszą informować o podwyżkach?

Aktualizacja: 25.02.2005

Według Polskiej Izby Telekomunikacji i Informatyki wprowadzenie od 1 marca br. 22-proc. stawki VAT na dostęp do internetu nie może być traktowane jako podwyżka cen i firmy nie muszą informować klientów o podwyższeniu opłat z tego powodu. »

Ważne dla podatników VAT: dziś upływa termin korekty

Aktualizacja: 25.02.2005

Dziś, 25 lutego, mija termin na obliczenie tzw. proporcji za okres od 1 maja do 31 grudnia 2004 r. i na skorygowanie na tej podstawie podatku naliczonego przez bardzo wielu podatników VAT. »

OPZZ: uwolnienie pensji prezesów niekorzystne dla pracowników

Aktualizacja: 24.02.2005

Rząd, przyjmując na ostatnim posiedzeniu ustawę uchylającą tzw. ustawę kominową, dostrzegł jedynie problem wynagrodzeń kadry kierowniczej, zapominając o pracownikach - twierdzi OPZZ. »

Zwrot nadpłaty podatku: 1 proc. kwoty może trafić do Poczta Polskiej

Aktualizacja: 24.02.2005

Decydując się na zwrot podatku za pośrednictwem Poczty Polskiej, podatnik powinien być przygotowany, iż od realizacji każdego przekazu z urzędu skarbowego poczta pobiera opłatę, której wysokość w 2005 r. wynosi 1 proc. kwoty przekazu plus 4,70 zł. »

NIK o zabezpieczeniu interesów państwa w prywatyzowanych spółkach

Aktualizacja: 24.02.2005

W swym raporcie NIK krytycznie oceniła sposób i metody zabezpieczenia interesów państwa w spółkach z mniejszościowym udziałem SP. »

Fundusz Strefowy. Rozliczanie wpływów podatkowych

Aktualizacja: 24.02.2005

 Rada Ministrów wydała właśnie rozporządzenie w sprawie przekazywania i rozliczania wpływów z podatku dochodowego na rachunek Funduszu Strefowego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK