| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Piramida płaci

Aktualizacja: 13.04.2005

Amerykańska spółka SkyBiz.com została zobowiązana do wypłaty odszkodowań pokrzywdzonym przez nią klientom. »

Opodatkowanie nieruchomości. Za opóźnienia odsetek nie będzie

Aktualizacja: 13.04.2005

Podatnicy, którzy jeszcze nie otrzymali z gminy decyzji o wysokości podatku od nieruchomości, nie muszą się martwić, że zapłacą odsetki tylko dlatego, że termin wpłaty pierwszej raty tego podatku minął 15 marca br. W przypadku opóźnień w wysyłce decyzji gminy zaznaczają w nich, że podatnik na uiszczenie podatku ma 14 dni od dnia otrzymania dokumentu określającego jego wysokość. »

Urzędy przygotowane

Aktualizacja: 12.04.2005

Gdy weszły w życie przepisy o wiążących interpretacjach prawa podatkowego, część przedsiębiorców odniosła się do tej nowej możliwości z dużą ostrożnością. »

Więcej reklam w sieci

Aktualizacja: 12.04.2005

Rynek reklamy internetowej na świecie od 1997 roku wykazuje stały i bardzo dynamiczny wzrost. Szacuje się, że do roku 2000 przychody na tym rynku zwiększyły się ponadsześciokrotnie. »

Ostateczna propozycja

Aktualizacja: 12.04.2005

W najbliższych dniach powinno dojść do sfinalizowania umowy sprzedaży akcji żerańskiej FSO ukraińskiemu Awto ZAZ - zapewnia Jacek Piechota, minister gospodarki. »

Polski sprzeciw

Aktualizacja: 12.04.2005

Projekt kontrowersyjnej dyrektywy o zdolności patentowej wynalazków realizowanych za pomocą komputera został niedawno zatwierdzony przez unijną Radę Ministrów. Polsce udawało się go blokować przez kilka miesięcy, ale w końcu go przegłosowano. »

Zmiany niekorzystne dla doradców podatkowych do Trybunału

Aktualizacja: 12.04.2005

Krajowa Rada Doradców Podatkowych postanowiła zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego zmiany niekorzystne dla doradców podatkowych. »

Atrakcyjne luksemburskie

Aktualizacja: 12.04.2005

Fundusze luksemburskie zapewne nie wyprą z polskiego rynku rodzimych TFI, ale mogą stać się dla nich poważną konkurencją. Na razie sprzedaż zagranicznych funduszy w Polsce nabiera rumieńców. »

Hurt płaci lepiej niż detal, a najlepiej firmy zagraniczne

Aktualizacja: 12.04.2005

Pracownicy zajmujący się sprzedażą hurtową są lepiej sytuowani niż ich koledzy z branży detalicznej. »

Nowe zwolnienie w ustawie o CIT

Aktualizacja: 12.04.2005

Kraje stosujące szkodliwą konkurencję podatkową. Projekty rozporządzeń

Aktualizacja: 11.04.2005

W Ministerstwie Finansów zostały przygotowane projekty rozporządzeń, które likwidują uznanie niektórych krajów za stosujące szkodliwą konkurencję w zakresie transakcji dotyczących usług o charakterze administracyjnym oraz niematerialnym. »

Niepełnosprawni. Rynek pracy wciąż mały

Aktualizacja: 11.04.2005

Zatrudnienie osób niepełnosprawnych na otwartym rynku, gdzie 95 proc. pracodawców nie jest zainteresowanych przyjmowaniem ich do pracy, jest wciąż bardzo niskie. Do zmiany tego stanu ma przyczynić się m.in. zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji prowadzona w mediach kampania „Sprawni w pracy”. »

Akcyza. Jeszcze bez podwyżek

Aktualizacja: 11.04.2005

Premier Marek Belka rozmawiał z ministrem finansów Mirosławem Gronickim o pracach nad rozporządzeniem, które miałoby zrównać stawkę akcyzy na olej napędowy i lekki olej opałowy oraz objąć tym podatkiem gaz płynny propan-butan do ogrzewania. »

Wnioski o dotacje na eksport dla MSP do 22 IV

Aktualizacja: 07.04.2005

22 kwietnia mija kolejny termin składania wniosków o wsparcie dla małych i średnich firm, które chcą zwiększyć swą konkurencyjność na zagranicznych rynkach. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Słomka

Doradca podatkowy nr wpisu 09900, prawnik, zatrudniona w Instytucie Studiów Podatkowych na stanowisku konsultanta podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK