| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Bankowcy obniżają prognozę inflacji

Aktualizacja: 15.04.2005

Przedstawiciele banków ankietowani przez Pentor i Związek Banków Polskich przewidują, że inflacja w grudniu 2005 roku wyniesie 3,0 proc., podczas gdy miesiąc wcześniej prognozowali 3,23 proc. »

Mogą być podstawy do obniżki stóp w kwietniu

Aktualizacja: 15.04.2005

Mogą być podstawy do obniżki przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych na kwietniowym posiedzeniu po danych o inflacji w marcu, RPP będzie jednak brała pod uwagę także inne wskaźniki makro przy podejmowaniu decyzji - ocenia Mirosław Pietrewicz, członek Rady Polityki Pieniężnej. »

Belka: rząd dostał przyzwolenie na dalsze działanie

Aktualizacja: 15.04.2005

Niewyrażenie przez Sejm wotum nieufności ministrowi skarbu Jackowi Sosze oznacza udzielenie rządowi swego rodzaju przyzwolenia na dalsze normalne funkcjonowanie - ocenił premier Marek Belka. »

Minister skarbu zostaje

Aktualizacja: 15.04.2005

Sejm odrzucił w piątek wniosek o odwołanie ministra skarbu Jacka Sochy. »

Nie trzeba płacić przedawnionych składek

Aktualizacja: 15.04.2005

Zmiana przepisów ustawy wydłużająca okres przedawnienia nie może spowodować, iż ubezpieczony będzie musiał płacić przedawnione składki. »

Rusza program e-Podatki

Aktualizacja: 15.04.2005

Przystępujemy do realizacji strategicznego dla administracji skarbowej oraz dla przedsiębiorców, podatników indywidualnych i instytucjonalnych przedsięwzięcia e-Podatki, polegającego na stworzeniu elektronicznego systemu obsługi podatnika - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Komórkowa ofensywa

Aktualizacja: 15.04.2005

Polski rynek telefonii komórkowej i szerokopasmowego dostępu do internetu cały czas będzie rósł ze względu na możliwości pozyskiwania nowych użytkowników. »

Kto i jak może cytować papieża

Aktualizacja: 15.04.2005

Po śmierci Jana Pawła II coraz więcej instytucji kulturalnych, kościelnych i oświatowych przygotowuje różnego rodzaju uroczystości, podczas których prezentowane są fragmenty filmów o papieżu, papieskich przemówień oraz poezji. Nie w każdym jednak przypadku prawo autorskie na to zezwala. »

Słowacki pomysł na bezrobocie

Aktualizacja: 15.04.2005

Tylko w dwóch krajach Unii Europejskiej bezrobocie przekracza 15 proc. - w Polsce i na Słowacji. »

Inflacja spadła do 3,4 proc. Możliwa kolejna obniżka stóp procentowych

Aktualizacja: 15.04.2005

W marcu inflacja liczona w ujęciu rocznym obniżyła się do 3,4 proc., z 3,6 proc. w lutym - poinformował Główny Urząd Statystyczny. O spadku rocznego wskaźnika inflacji zadecydował mniejszy niż przed rokiem wzrost cen zanotowany w marcu w porównaniu z lutym. »

Możliwość przyjęcia euro w 2009 roku

Aktualizacja: 14.04.2005

Polska może spełnić w 2007 roku kryterium fiskalne, co oznacza możliwość przyjęcia euro w 2009 roku - oceniają eksperci Banku Światowego w najnowszym kwartalnym raporcie poświęconym nowym krajom członkowskim UE. »

Wartość fuzji i przejęć wzrosła o 120 proc.

Aktualizacja: 14.04.2005

Wartość fuzji i przejęć w Polsce w 2004 roku wzrosła o 120 proc. w porównaniu z rokiem 2003 i wyniosła 6,2 mld USD - poinformowała w czwartek firma doradcza PricewaterhouseCoopers. »

Złoty słabszy

Aktualizacja: 14.04.2005

Złoty w czwartkowych kwotowaniach osłabił się wobec euro i dolara, a rosnąca niepewność polityczna i umocnienie dolara wobec euro sprawiły, że złoty do godz. 14.45 stracił prawie 3 gr wobec dolara i 2,5 gr wobec euro. »

Obraz perspektyw inflacyjnych wciąż korzystny

Aktualizacja: 14.04.2005

Korzystny obraz perspektyw inflacyjnych, który w marcu skłonił RPP do rozpoczęcia cyklu obniżek stóp, nie zmienił się i nie zmienią go raczej nowe dane makro, które pojawią się w okresie do kolejnego posiedzenia Rady - uważa Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK