| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ipsos: Coraz więcej osób spodziewa się zahamowania inflacji

Aktualizacja: 25.02.2005

W porównaniu ze styczniem zwiększyła się liczba osób oczekujących zahamowania inflacji - wynika z badań oczekiwań inflacyjnych przeprowadzonych w lutym przez ośrodek Ipsos. »

VAT na internet: firmy nie muszą informować o podwyżkach?

Aktualizacja: 25.02.2005

Według Polskiej Izby Telekomunikacji i Informatyki wprowadzenie od 1 marca br. 22-proc. stawki VAT na dostęp do internetu nie może być traktowane jako podwyżka cen i firmy nie muszą informować klientów o podwyższeniu opłat z tego powodu. »

Ważne dla podatników VAT: dziś upływa termin korekty

Aktualizacja: 25.02.2005

Dziś, 25 lutego, mija termin na obliczenie tzw. proporcji za okres od 1 maja do 31 grudnia 2004 r. i na skorygowanie na tej podstawie podatku naliczonego przez bardzo wielu podatników VAT. »

OPZZ: uwolnienie pensji prezesów niekorzystne dla pracowników

Aktualizacja: 24.02.2005

Rząd, przyjmując na ostatnim posiedzeniu ustawę uchylającą tzw. ustawę kominową, dostrzegł jedynie problem wynagrodzeń kadry kierowniczej, zapominając o pracownikach - twierdzi OPZZ. »

Zwrot nadpłaty podatku: 1 proc. kwoty może trafić do Poczta Polskiej

Aktualizacja: 24.02.2005

Decydując się na zwrot podatku za pośrednictwem Poczty Polskiej, podatnik powinien być przygotowany, iż od realizacji każdego przekazu z urzędu skarbowego poczta pobiera opłatę, której wysokość w 2005 r. wynosi 1 proc. kwoty przekazu plus 4,70 zł. »

NIK o zabezpieczeniu interesów państwa w prywatyzowanych spółkach

Aktualizacja: 24.02.2005

W swym raporcie NIK krytycznie oceniła sposób i metody zabezpieczenia interesów państwa w spółkach z mniejszościowym udziałem SP. »

Fundusz Strefowy. Rozliczanie wpływów podatkowych

Aktualizacja: 24.02.2005

 Rada Ministrów wydała właśnie rozporządzenie w sprawie przekazywania i rozliczania wpływów z podatku dochodowego na rachunek Funduszu Strefowego. »

Rada Ochrony Pracy: egzekucje wynagrodzeń niezgodne z konstytucją

Aktualizacja: 24.02.2005

Znowelizowane przepisy kodeksu postępowania cywilnego, umożliwiające komornikom zajmowanie wynagrodzeń pracowników zadłużonych przedsiębiorstw, są niezgodne z konstytucją - twierdzi Rada Ochrony Pracy. »

Mogą być problemy z rozliczeniem dochodów z papierow wartościowych.

Aktualizacja: 24.02.2005

Osoby, które w 2004 r. osiągnęły podlegające opodatkowaniu dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, mogą mieć ogromne kłopoty z prawidłowym wypełnieniem rocznego zeznania PIT-38 »

UZP: Dużo uchybień w przetargach na zamówienia publiczne

Aktualizacja: 23.02.2005

Na 84 zakończonych kontroli postępowań dotyczących zamówień publicznych, tylko w 12 przetargach (14 proc.) nie stwierdzono uchybień, a w niemal jednej piątej wykazano poważne naruszenia przepisów ustawy o zamówieniach publicznych - poinformował w środę na konferencji prasowej prezes Urzędu Zamówień Publicznych (UZP) Tomasz Czajkowski. »

GUS: Bezrobocie w styczniu 2005 r. wyniosło 19,5 proc.

Aktualizacja: 23.02.2005

Bezrobocie w końcu stycznia 2005 r. wyniosło 19,5 proc. - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny. »

ZFŚS. Wyższe odpisy na 2005 r.

Aktualizacja: 23.02.2005

Znana jest już wysokość przeciętnej miesięcznej płacy w 2004 r., na podstawie której pracodawcy mogą zacząć obliczać wysokość odpisów w br. na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (ZFŚS). W 2005 r. odpisy będą wyższe niż w ub.r. »

Energetyka. Rozwiązywanie umów długoterminowych

Aktualizacja: 23.02.2005

Rząd przyjął projekt ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych w przedsiębiorstwach w związku z przedterminowym rozwiązaniem umów długoterminowych sprzedaży mocy i energii elektrycznej doprowadzi do powstania w Polsce wolnego rynku energetycznego. »

Egzekucje komornicze z wynagrodzeń. Zmiany w procedurze cywilnej

Aktualizacja: 23.02.2005

Rząd poparł wczoraj prezydencki projekt zmian w k.p.c. odnoszący się do skutków zajęcia przez komornika rachunku bankowego dłużnika. Z szerokiej ochrony materialnej skorzystaliby pracobiorcy, straciliby wierzyciele. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Nawrocki

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »