| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Sejm. Nowelizacja kodeksu karnego skarbowego

Aktualizacja: 17.02.2005

Nadzwyczajna sejmowa komisja zajmowała się wczoraj nowelizacją kodeksu karnego skarbowego. Wszystko wskazuje na to, że projekt, który utknął w Sejmie ponad rok temu, szybko nie zostanie uchwalony. »

Zajmowanie kont zadłużonej firmy. Sejm nie zajmie się nowelizacja kpc

Aktualizacja: 17.02.2005

Sejm na tym posiedzeniu nie zajmie się projektem nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego, którego celem jest uniemożliwienie komornikom zajmowania kont m.in. szpitali - zdecydował wczoraj Konwent Seniorów. »

Biuro Informacji Kredytowej wyda certyfikaty wiarygodności kredytowej

Aktualizacja: 17.02.2005

BIK chce wprowadzić wydawanie klientom zaświadczeń o ich wiarygodności kredytowej, które mogłyby być wykorzystywane w rożnych sytuacjach życiowych, w umowach kupna i sprzedaży samochodu, wynajmu mieszkania itd. »

Budżet 2005. Największe dochody z podatków pośrednich

Aktualizacja: 17.02.2005

W styczniu br. z podatków pośrednich trafiło do budżetu 13 325,3 mln zł. To aż 11,4 proc. dochodów z tego tytułu przewidzianych w ustawie budżetowej na ten rok. Dla porównania: z podatku dochodowego od osób prawnych uzyskano 139,2 mln zł, czyli 0,9 proc., a z podatku dochodowego od osób fizycznych - 1 865,2 mln zł (7,9 proc.). »

Ministerialne interpretacje VAT

Aktualizacja: 17.02.2005

W Dzienniku Urzędowym ministra finansów nr 2 ukazały się interpretacje: »

Wyjaśnienie MF. Spółki małżeńskie

Aktualizacja: 16.02.2005

Małżonkowie zarejestrowani w ewidencji działalności gospodarczej na podstawie wspólnego wpisu mają obowiązek złożyć wniosek o zmianę wspólnego wpisu. »

Sejm. Zaostrzenie kar dla pracodawców łamiących prawa pracownicze

Aktualizacja: 16.02.2005

W Sejmie odbyły się pierwsze czytania projektów zmian w kodeksie pracy oraz kodeksie wykroczeń. Projekty zgłosiły kluby Unii Pracy i SdPl. Proponowane zmiany dotyczą zaostrzenia sankcji w stosunku do pracodawców łamiących prawa pracownicze ze szczególnym uwzględnieniem naruszeń dotyczących wynagrodzenia za pracę. »

Sejm. Umorzenie składek na ZUS nawet przy zaległościach

Aktualizacja: 16.02.2005

Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o umorzenie, rozłożenie na raty czy odroczenie terminu płatności składek na ZUS nawet wtedy, gdy będą posiadać zaległości z tytułu składek wobec pracowników - zakłada poselski projekt ustawy, którym zajmowała się wczoraj sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. »

Prace sejmu: jakie składki na ZUS zapłacą przedsiębiorcy

Aktualizacja: 16.02.2005

Jak informowaliśmy wczoraj, w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. »

GUS. Spadła inflacja

Aktualizacja: 16.02.2005

W styczniu inflacja liczona w ujęciu rocznym spadła do 4 proc. z 4,4 proc. w grudniu - poinformował Główny Urząd Statystyczny. »

ZUS. Lepsza identyfikacja składek na ubezpieczenie zdrowotne

Aktualizacja: 16.02.2005

W ciągu 6 lat od wejścia w życie reformy ochrony zdrowia poprawiła się identyfikacja składek na ubezpieczenie zdrowotne z 42,8 do 83,7 proc. »

Odraczanie terminu płatności należności celnych. Projekt zmian

Aktualizacja: 16.02.2005

Ministerstwo Finansów opracowało projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie odraczania terminu płatności należności celnych. »

Wyrok TK. 50-proc. stawka PIT - martwy przepis

Aktualizacja: 16.02.2005

Jak już informowaliśmy, przepisy dotyczące 50-proc. stawki podatku dla najbogatszych nie będą obowiązywać, jednak jako martwe regulacje pozostaną w ustawie o PIT. Trybunał nie uznał ich bowiem za niekonstytucyjne. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Podkarpackie Biuro Analiz Podatkowych

K. Pysz Kancelaria Doradcy Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »