| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Produkcja niższa o 3,7 proc.

Aktualizacja: 20.04.2005

Unia Europejska walczy z hałasem w pracy

Aktualizacja: 19.04.2005

Unia Europejska opowiada się przeciwko nadmiernemu hałasowi w pracy, który może prowadzić do poważnego uszkodzenia słuchu - poinformowała Komisja Europejska promując nową kampanię "Powstrzymać Hałas". »

Spadła produkcja przemysłowa

Aktualizacja: 19.04.2005

Produkcja przemysłowa w marcu 2005 roku spadła o 3,7 proc. rok do roku, po wzroście o 2,3 proc. w lutym, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 10,2 proc. - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny. »

Wzrosły ceny produkcji

Aktualizacja: 19.04.2005

Ceny produkcji przemysłowej w marcu 2005 roku wzrosły o 2,2 proc. w stosunku do marca 2004 roku, po wzroście o 3,2 proc. rdr w lutym. »

Presspublica ropoczęła due dilligence w Parkiecie

Aktualizacja: 19.04.2005

Presspublica rozpoczęła due dilligence w dzienniku "Parkiet". Termin złożenia ostatecznej oferty upływa 25 kwietnia - poinformował Piotr Frątczak, wiceprezes wydawcy Rzeczpospolitej. »

PAIiIZ liczy na dalszy wzrost inwestycji

Aktualizacja: 19.04.2005

Prezes Państwowej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Andrzej Zdebski liczy na to, że tendencja wzrostu napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych utrzyma się w kolejnych latach i realne jest dojście do 10 mld USD w 2006 roku. »

TK uchylił nowelizację ustawy w sprawie czynszów

Aktualizacja: 19.04.2005

Trybunał Konstytucyjny (TK) uchylił nowelizację ustawy ograniczającą podwyżki czynszów w prywatnych kamienicach - poinformował prezes TK Marek Safjan. »

Nerwowo na rynku walutowym

Aktualizacja: 19.04.2005

Po porannym silnym osłabieniu polska waluta odrobiła część strat, jednak na rynku nadal panuje nerwowa atmosfera. »

Wkrótce Orange zastąpi Ideę

Aktualizacja: 19.04.2005

Centertel zawarł we wtorek umowę z Orange Brand Services, dzięki której będzie mógł świadczyć usługi pod marką Orange, chce dzięki nowej marce stać się liderem telefonii mobilnej w Polsce. »

Czego nie wolno przywozić z zagranicznych wojaży

Aktualizacja: 19.04.2005

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na egzotyczne urlopy do Azji, Afryki, Ameryki Południowej. Lokalni sprzedawcy kuszą ich kupnem pamiątek ze zwierząt, roślin lub muszli. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 19.04.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Silna wyprzedaż złotego

Aktualizacja: 19.04.2005

Złoty od początku wtorkowej sesji traci na wartości, głównie za sprawą inwestorów zagranicznych, którzy zamykają pozycje w walutach rynków wschodzących. »

Przedsiębiorcy w sieci

Aktualizacja: 19.04.2005

19,3 proc. osób prowadzących działalność gospodarczą oraz 31,5 proc. planujących jej założenie codziennie korzysta ze znajdujących się w sieci serwisów informacyjnych dla przedsiębiorstw i stąd czerpie wiedzę na temat prowadzenia i zarządzania przedsiębiorstwem - wynika z raportu „Przedsiębiorczość w internecie” opracowanego przez firmę badawczą Gemius S.A. przy współpracy Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji Akademii Ekonomicznej w Krakowie. »

Emerytury i renty na kredyt

Aktualizacja: 19.04.2005

Tylko w tym roku Fundusz Ubezpieczeń Społecznych będzie musiał zaciągnąć kredyty na bieżącą wypłatę świadczeń na kwotę 4,5 mld zł - ujawnił Jacek Piechota, minister gospodarki i pracy po zakończeniu posiedzenia Trójstronnej Komisji do spraw Społeczno-Gospodarczych. »

Zarzuty o złamanie procedur przy podziale funduszy strukturalnych

Aktualizacja: 19.04.2005

Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego oraz Najwyższa Izba Kontroli zajmą się nieprawidłowościami przy podziale środków unijnych w Wielkopolsce. Główne zarzuty dotyczą braku przejrzystości i bezstronności politycznej przy rozdziale funduszy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Cymcyk

Menedżer Komunikacji Inwestycyjnej ING TFI S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK